VIDEO: Skandaal USA-s! Tuntud korvpallitreener peksis õpilasi pallidega ja sõimas homoks

 (36)
VIDEO: Skandaal USA-s! Tuntud korvpallitreener peksis õpilasi pallidega ja sõimas homoks
Scanpix

USA ülikoolikorvpalli on tabanud skandaal, kui avalikkuseni ilmus video Rutgersi ülikooli korvpallimeeskonna peatreeneri Mike Rice'i käitumisest treeningutel, kus ta mängijaid pallidega loobib, nende peal füüsilist vägivalda kasutab ning igasuguste alavääristavate sõnadega sõimab.

Ülikooli spordidirektor Tim Pernetti sai koopia videost juba novembris. Kuid otsustas siis peatreenerile kolmemängulise keelu anda ning käskis vihakursutele minna, lisaks määras Rice'ile 50 tuhande dollarilise trahvi.

Teisipäeval läks video USA-s avalikuks läbi ESPNi ning ülikool vallandas treeneri täna, kolmapäeval.

"Olen süüdi, kuna proovisin treener Rice'i rehabiliteerida. Kuid tegin valesti," tunnistas spordidirektor novembris tehtud valet otsust.

Video ajas kihevile ka mitte ainult kooli juhtkonna ja lapsevanemad, vaid ka New Jersey kuberneri ja teised kõrged ametnikud, kes tugevalt spordidirektori ja peatreeneri otsuseid ja käitumist kritiseerivad.

Rice on USA-s ürpis tunnustatud korvpallitreener. Aastatel 2009 ning 2010 juhtis ta Robert Morrise ülikooli NCAA "Märtsi hulluse" esimesse ringi. Rutgersi ülikooli siirdudes sarnast edu aga ei järgnenud. Konverentsis suudeti kolme hooajaga võita vaid 16 ja kaotati 38 kohtumist.

Hea lugeja, anna teada oma halbadest kogemustest treeneritega.