VIDEO: Hüvasti edasipääs: Türgi ässad said ka Kreekalt haledalt lüüa

 (9)
Giannis Bourousis ja Semih Erden
Giannis Bourousis ja Semih ErdenFoto: Thanassis Stavrakis, AP

Korvpalli EM-finaalturniiri šokikaotusega Soomele alustanud Türgi sai kolmanda järjestikuse kaotuse Kreekalt 61:84 ning minetas kaks vooru enne lõppu võimaluse alagrupist edasi pääseda.

Vigastatud Vassilis Spanouliseta mänginud Kreeka sai kolmest mängust kolmanda võidu. Giannis Bourousis tõi kreeklastele 21, Kostas Sloukas 14, Stratos Perperoglou 12 punkti. Türgi resultatiivseim oli Ersan Ilyasova 13 punktiga. Türklaste nimekaim mängija Hidayet Türkoglu piirdus 2 punktiga, visates mängust mööda kõik üheksa viset.

Kreekal ja Itaalial on D-grupis 3, Soomel 2, Rootsil 1, Venemaal ja Türgil 0 võitu. Kui kolmandas voorus Rootsilt 62:81 kaotuse saanud Venemaal on tänu Soomega veel eelseisvale kohtumisele teoreetiliselt võimalik kolmandaks tõusta, siis Türgil enam mitte.

C-grupis sai kolmanda võidu kirja Sloveenia, alistades Gruusia 72:68. Domen Lorbek tõi võitjatele 18, ameeriklane Ricky Hickman kaotajatele 19 punkti. Võimsa mängu tegi Gruusia poolel ka 17 punkti ja 13 lauapalli kogunud endine Tartu Rocki leegionär Viktor Sanikidze, teine ekstartlane Giorgi Tsintsadze lisas 10 punkti ja 6 korvisöötu.

C-grupis on Sloveenial 3, Hispaanial ja Horvaatial 2, Tšehhil ja Gruusial 1, Poolal 0 võitu.