Valgast lahkunud Freimanis aitas Ventspilsi Meistrite liigas tähtsa võiduni


Kalev Cramo vs Valga Valka
Roberts Freimanis mängus Kalev/Cramo vastu.Foto: Andres Putting

Eelmisel laupäeval veel Valga-Valka Maks&Mooritsa eest Eesti liigas platsil käinud Roberts Freimanis sai eile kätt proovida Euroopa korvpalli Meistrite liigas, kui Ventspils alistas võõrsil prantslaste Elan Chaloni skooriga 75:69.

Ligi 23 minutit mänguaega teeninud Freimanis oli hädas visketabavusega ja ainsad kaks punkti sai Ventspilsi eest debüüdi teinud lätlane kirja vabavisetest. Omasid toetas ta veel ka kuue lauapalliga. Meeskonna resultatiivseim oli ameeriklasest suur äär Mike Bruesewitz 14 punktiga.

Võrdselt viis võitu ja kaotust teeninud Ventspils on oma alagrupis kaheksa meeskonna seas neljandal kohal. Edestatakse sama saldoga Chaloni, Thessaloniki PAOK-i (4 võitu - 6 kaotust), mullust Itaalia veerandfinalisti SikeliArchivi Capo d'Orlandot (2-8) ja türklaste Gaziantepi (2-8). Play-offi pääsevad igast grupist neli tiimi ja Läti meistrivõistluste liider oleks hetkeseisuga samuti 16 parima hulka liikumas.

16. jaanuaril tuleb neil rinda pista Saksamaa kõrgliigas kolmandal kohal paikneva Ludwigsburgiga. Neli päeva hiljem võõrustatakse Läti liigas just Valga-Valkat.