Leedulased läksid viimasele veerandile punktilises kaotusseisus, kuid tegid siis tervelt 15-0 vahespurdi ning hoidsid vastased kuus minutit punktita.

Leedu alustas igat veerandaega paremini ning saavutas paaril korral ka kahekohalise edu, kuid Itaalia tuli alati järele. Avaveerand kuulus leedukatele 22:15, poolajale mindi punktilises eduseisus.

Võitjate parim oli Mantas Kalnietis 17 punkti, 7 lauapalli ja 5 sööduga. 17 punkti lisas ka Renaldas Seibutis. Marco Bellinelli tõi Itaaliale 22 punkti.

Teises poolfinaalis on vastamisi kahe aasta tagused finalistid Hispaania ja Prantsusmaa. Poolfinaalid toimuvad reedel.

2003. aasta Euroopa meister Leedu jõudis EMil poolfinaali esmakordselt pärast 2007. aastat.