U20 EM Kreekas: Islandi uus imetegu

 (3)
Korvpall
KorvpallFoto: Argo Ingver

Korvpalli U20 A-divisjoni EMil Kreetal on peetud kaheksandikfinaalid ja selgunud veerandfinalistid. Uue imetööga sai hakkama Island, tulles tugevas alagrupis küll surnud ringiga alles kolmandaks, kuid võites 1/8-finaalis ülikindlalt Rootsi korvpallimeeskonda.

A-alagrupp Chanias reastus nii: Kreeka 3, Rootsi 2, Saksamaa 1 ja Tšehhi 0. Rootsi alistas Saksamaa esimeses voorus 72:66 (S.Birgander 19+16+3). Kreeka omakorda alistas Rootsi koguni 79:44 ning Saksamaa 86:77 (PAO mängija V. Charalampopouloselt 18 punkti + 5 lauapalli + 6 söötu).

B-alagrupp samuti Chanias reastus: Prantsusmaa 3, Türgi, Island ja Montenegro 1. Gallia meeskond võitis Islandit avavoorus vaid 58:50 (T.Hlinason 16+15+4), teises voorus võitsid nad Montenegrot lisaajal 76:73. Türgi lõi Islandit 82:66, Prantsusmaa aga Türgit 71:54.

Ning viimases mängus üllatas Island mulluse B-divisjoni finaali revanšlahingus Montenegrot 60:50 - avaveerand Montenegrole 21:7, teine Islandile 22:6...! Viimase veerandi võitis taas Island 15:6. Tryggvi Hlinasonilt, kellest oli juttu suvises Basketballis, tõi sedakorda 19+13+3.

C-alagrupp Rethymnos reastus: Iisrael 3, Leedu 2, Ukraina 1, Läti 0. Leedu lõo Lätit 89:61 ja Ukrainat 92:79, kuid kaotas seekord väga tugevale Iisraelile 88:94. Iisraeli imelaps Tamir Blatt (David Blatti poeg) kogus parimana 27+8+13. Tema turniiri keskmised on 19,3+4,5+11!
Läti jäi alla ka Ukrainale - 62:75.

D-alagrup samuti Rethymnos reastus: Hispaania 3, Serbia 2, Sloveenia 1, Itaalia 0. Seejures Itaalia oli paar nädalat tagasi lõpetanud osaliselt samas koosseisus U19 MMi hõbemedalitega....!

Serbia võitis Itaaliat 77:69 (V.Marinkovic 30 pt) ja Sloveeniat 82:57, kuid kaotas viimases mängus Hispaaniale 87:88 (Marinkovic 16, Jovanovic, Kapetanovic 15 - Yusta 26, Lila 14+8 lp, Barreiro 11+9 lp). Hispaania võitis Itaaliat 83:72. Itaalia kaotas ka Sloveeniale - 63:82.

Kolmapäeval peeti 1/8-finaalid. Kõik Heraklions, saare kirdeosas.

Leedu võitis Sloveeniat 76:61 (Echodas 22+9+4, Birutis, Lukošiunas 18), Iisrael Itaaliat 79:71 (Artzi 22, Huber 14, Blatt 9+3+16 - Tote 27), Hispaania Lätit 96:52 (Yusta 18 pt), Prantsusmaa Tšehhit 88:61 ja Serbia Ukrainat 98:63 (Marinkovic 17, Kapetanovic 14, Glisic 13+10 lp, Djordjevic 12+10 lp - Mihhailjuk 18+9 lp).

Treener Finnur Stefanssoni juhitav Island sai vastu Rootsi ehk A-alagrupi teise meeskonna, mis oli üsna õnnelik variant. Kuid et seis kujuneb selliseks - 73:39 (K.Jonsson 15 pt, Hlinason 13+12+4 - Birgander 12+21+3), poleks osanud ükski viiking ennustada, ei rootsi viiking ega islandi viiking...

Islandi paremus ilmnes eelkõige tabavuses, korvisöötudes (18-9) ja pallikaotustes (9-22).

Rootsile kaotanud Saksamaa üllatas Türgit - 80:77 (Wagner 23, Kramer 19 pt - Arna 21, Yurtseven 18). Sakslased tabasid märksa paremini.

Kreeka võitis vaevalises heitluses Montenegrot (revanš mulluse B-divisjoni poolfinaali eest) 56:49 (Charalampopoulos 14+8+4).

Veerandfinaalis kohtuvad neljapäeval Heraklinoses:

Kell 14.30 Island-Iisrael

Kell 16.45 Saksamaa-Hispaania

Kell 19.00 Prantsusmaa-Serbia

Kell 21.15 Kreeka-Leedu