Türgis mängitakse hoolimata pallurite vastuseisust korvpalli edasi. Legendaarne treener: spordist on praegu väga raske rääkida


Türgis mängitakse hoolimata pallurite vastuseisust korvpalli edasi. Legendaarne treener: spordist on praegu väga raske rääkida
Željko Obradovic.Foto: Sputnik/Scanpix

Türgi korvpalli meistriliigas jätkub hooaeg täie hooga, ainult tribüünid on tühjad. Täna alistas sealne tippklubi Istanbuli Fenerbahce kodus 84:75 Tofase võistkonna. Pärast kohtumist sai sõna Fenerbahce peatreener Željko Obradovic.

"Väga raske on rääkida korvpallist, kui kõikide mõtted on mujal. Minu ainus kommentaar mängule, on see, et õnnitlen nii enda kui ka vastaste mängijaid. Mõlemad osapooled võtsid kohtumist tõsiselt. Vaatame, mis järgmistel päevadel saab," vahendas Obradovici sõnu portaal Eurohoops.

Lisaks Türgi meistriliigale jätkuvad hoolimata koroonaviiruse levikust kohtumised veel kahes suuremas Euroopa sarjas. Nendeks on Suurbritannia meistriliiga ja Venemaa Superliiga (VTB Ühisliiga järel tugevuselt teine liiga).

Mitmed Türgis leiba teenivad mängijad on hooaja jätkumise osas avaldanud pahameelt. Istanbuli Galatasaray pallurid saatsid Türgi alaliidule lausa avaliku kirja, kriitikat on teinud ka Euroliiga tänavuse hooaja silmapaistvaim korvpallur Shane Larkin (Istanbuli Anadolu Efes) ja Fenerbahce mängijad Ali Muhammed ja Malcolm Thomas.

Tõsi, ametlikel andmetel pole Türgis koroonaviirus veel eriti levinud, positiivse testi on andnud kuus inimest.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!