Soome korvpalluri unelmate üleminek jäi katki

 (2)
Soome korvpallikoondis, Prantsusmaa korvpallikoondis
Sasu Salin rünnakul.Foto: MIKA KYLMÄNIEMI, AFP

Soome korvpallikoondise tagamängija Sasu Salin oli suvel lähedal siirdumisele Euroopa tippklubisse Istanbuli Anadolu Efes, ent tema koduklubi Gran Canaria pani üleminekule käe ette.

"Kuulujutud vastasid tõele - Efesi peatreener (Velimir Perasovic) tahtis mind oma meeskonda tuua. Üleminek jäi siiski katki, sest Gran Canaria ei tahtnud mind ära lasta. Kuuldavasti küsisid nad Efesilt ka päris suurt summat minu eest," sõnas Salin Ylele.

25-aastane Salin tunnistab, et unelmate ülemineku luhtumine - nagu kirjutab Soome meedia - ei teinud teda just rõõmsaks.

"Eks ta jäi kripeldama küll, aga nüüd olen tagasi Gran Canarias ja keskendun täielikult oma arengule," lisas Las Palmases elav Salin.

Olgugi, et Anadolu Efesis avanenuks Salinil võimalus mängida Euroliigas, pole ka Gran Canaria näol tegu nõrga meeskonnaga. Mullu Hispaania liiga põhiturniiri viiendana lõpetanud meeskond on löönud suvel käed tuntumatest mängijatest ameeriklaste Bo McCalebbi, Richard Hendrixi, Royce O'Neale'i ja horvaat Darko Planiniciga.