Soome korvpallur Tenerifel: kui lähed toidupoodi, näed vaid politseinikke

 (1)
Sasu Salin
Sasu SalinFoto: Tomi Hanninen/Newspix24/SIPA/Scanpix

Hispaania kõrgliigaklubis Tenerifes klubikorvpalli mängiv soomlane Sasu Salin ei reisinud koroonaviiruse puhkedes kodumaale, sest tema naine on viimaseid nädalaid rase.

"Ma ei tea hetkel, kuna me tagasi tuleme. Meil on selline olukord, kus mu sõbranna on lapseootel ja arvestuslik sünnitamise aeg olevat kolme nädala pärast," sõnas Salin Soome meediale. Isegi kui nad tahtnuks, poleks tema naist sellises raseduse faasis enam lennukile lastud.

28-aastane korvpallur on olnud nädalapäevad karantiinis ja tunneb end hästi. "Inimesed on siin kehtestatud reegleid väga hästi järginud. Olukord on isegi veider. Kui lähed toidupoodi, näed vaid politseinikke. Juba varem enne karantiini kehtestamist oli linn politseinikke täis, kes suunasid inimesi koju ja ähvardasid trahviga."

Salini sõnul on poodides kõiki kaupu saada. Enim ostetakse tualettpaberit ning vett, sest kraanivesi ei kõlba joomiseks.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!