Soome korvpallikoondist tabas EM-il tagasilöök

 (1)
Teemu Rannikko, Soome korvpallikoondis
Teemu Rannikko mängus Gruusiaga.Foto: JANEK SKARZYNSKI, AFP

Soome korvpallikoondis sai eile EM-finaalturniiril Sloveenias oma esimese kaotuse, kui jäi selgelt, numbritega 44:62 alla Itaaliale. Lisaks sai soomlaste mängujuht Teemu Rannikko vigastada.

Hooajal 2011/2012 koos Kristjan Kanguri ja Janar Taltsiga Varese Cimberios mänginud Rannikko vigastas hüppeliigest neljandal veerandil.

Rannikko panus olnuks meeskonnale vajalik ka otsustaval veerandil, sest nende teine tagamees Petteri Koponen oli itaallaste poolt hästi kaetud kogu mängu vältel.

Homme 33-aastaseks saav Rannikko võis pärast mängu jalga maha toetada, kuid seda, kas ta täna ka Venemaa vastu väljakule saab joosta, öelda ta veel ei osanud. "Saab näha," jäi Rannikko kidakeelseks.

Soome ja Venemaa mäng peetakse täna kell 15.30. Soomlastel on enne tänast kaks võitu ja üks kaotus, venelastel vaid kolm kaotust. Venemaa võidu korral tekib siiski võimalus Soomel ka esikolmikust välja jääda, kui viimases voorus kaotatakse ka Kreekale, Venemaa saaks jagu Türgist ning Rootsi kaotaks mõlemad oma järelejäänud kohtumised.