Pablo Laso juhendatav Real tegi vahe sisse juba teisel veerandajal. Poolajale mindi Reali eduseisul 46-32. Barcelona enam tagasi mängu tulla ei suutnudki ja seni tasavägiselt kulgenud finaalseeria mängud said sekka ka esimese ühepoolse mängu.

Üleplatsimees oli Madridi Reali tagamees Jaycee Carroll, kes viskas 25 minutiga 17 punkti, väljakult kõik pealevisked tabanud Felipe Reyes lisas 15 punkti. Kaotajate parim oli CJ Wallace 13 punktiga, üllatavalt kesise mängu tegid teised Barcelona mehed, Erazem Lorbekilt ja Juan Carlos Navarrolt vastavalt 9 ja 8 punkti. Barcelona kahepunktivisete protsent oli vaid 35, Reali vastav number oli pea poole suurem ehk 68.

Peale kolme mängu juhib seega Hispaania meistrivõistluste finaalseeriat Madridi Real 2-1, sest esimese mängu võitis Barcelona 81-80 ja teise Real 75-69. Kui kolmapäeval suudetakse kodus taaskord Barcelona alistada, siis oleks see Realile esimene meistritiitel viie aasta jooksul.