Netsi keskmängija loobus viirushaiguse tõttu kohast koondises

 (1)
Brook Lopez
AP/Scanpix

New Jersey Netsi keskmängija Brook Lopez loobus kandideerimast USA korvpallikoondisesse, kes augusti lõpul hakkab Türgis maailmameistritiitlit püüdma, sest 22-aastane ja 213 cm pikkune keskmängija püüab paraneda mononukleoosist.

Mononukleoos on Epstein-Barr viiruse poolt põhjustatud süljega leviv nakkushaigus, millele on iseloomulik halb enesetunne, palavik, kurguvalu ja kaela-, kukla- ning kaenlaaluste lümfisõlmede suurenemine. Mononukleoos on tavaliselt iseparanev viirushaigus, mille puhul ravi on harva vajalik, kirjutab ERR Sport

USA noorema generatsiooni üks säravaim keskmängija arvati olevat justkui loodud Euroopaliku korvpalli jaoks, sest Lopezi mäng ei põhine mitte ameeriklastele tavapäraselt võimsal füüsisel, vaid pigem oskuslikul kohavalikul ja osavusel.

Lopez viskas eelmisel, Netsile võistkonnana äärmiselt õnnetuks osutunud hooajal, keskmiselt 18,8 punkti, hankis 8,6 lauapalli ning pani 1,7 kulpi.

Lopezit asendab järgmisel nädalal algavas treeninglaagris New Yorgis Washington Wizardsi keskmängija JaVale McGee, kes sarnaselt Lopezile on 22-aastane ja 213 cm pikk.

Huvitava faktina loobus Brook Lopezi kaksikvend Robin samuti USA koondisesse kandideerimast, sest teda vaevasid seljahädad.