Leedu korvpallilegend Marciulionis nimetati Kuulsuste halli kandidaatide nimekirja

 (5)
Leedu korvpallilegend Marciulionis nimetati Kuulsuste halli kandidaatide nimekirja
Delfi.lt

Leedu korvpallilegend Šarunas Marciulionis nimetati profiliiga NBA ning Rahvusvahelise korvpalliliidu FIBA poolt Kuulsuste halli nimekirja.

Marciulionis võitis koos Tiit Sokuga Souli olümpiamängudel kuldmedali. Leedu koondise juhtis ta kahel olümpial pronksile (Barcelona, Ateena) ning korra Euroopa meistrivõistluste hõbedale.

Karjääri alustas viskekahur Vilniuses Statyba meeskonnas, kust 1981. aastal siirdus NBAsse. Tema ning Arvydas Sabonis olid esimesed eurooplased, kel õnnestus ennast profiliiga meeskondades põhiviisikusse mängida.

Marciulionis veetis NBAs 7 hooaega, mängides Golden State Warriorsi, Seattle Supersonicsi, Sacramento Kingsi ning Denver Nuggetsi eest.

Mehe parimad aastad möödusidki Warriorsis. Parimal hooajal viskas ta keskmiselt 18,9 punkti mängus. NBA karjääri keskmised näitajad on mehel 12,8 punkti 50,5-protsendilise visketabavusega.

"Olen väga õnnelik, et NBA ning FIBA hindavad mu panust maailma korvpalli. Kuulsuste halli kandidaatide nimekirjas olla on suur au," lausus Marciulionis.

Möödunud aastal valiti Kuulsuste halli teine Leedu korvpalli suurkuju Arvydas Sabonis.