Läti peab olümpiapiletit jahtima esmalt Jaapani ja Tšehhi vastu

 (6)
Läti peab olümpiapiletit jahtima esmalt Jaapani ja Tšehhi vastu
Läti korvpallikoondis mullusel EM-ilFoto: AFP, Scanpix

Täna loositi Šveitsis Mies'is Rio de Janeiro olümpiamängude korvpalli kvalifikatsiooniturniiride alagruppide koosseisud. Enim loosiõnne oli ilmselt kodus vastaseid võõrustavatel Serbial ja Itaalial. Teisalt peavad ilmselt omavahel olümpiakoha jagama Prantsusmaa ja potentsiaalselt tugev NBA meestega Kanada.

Enne loosimist moodustati kuus korvi meeskondadega. Esimesse kuulusid Prantsusmaa, Serbia ja Kreeka, teise Itaalia, Tšehhi ja Kanada, kolmandasse Filipiinid, Iraan ja Jaapan, neljandasse Angola, Tuneesia ja Senegal, viiendasse Läti, Horvaatia ja Türgi ning kuuendasse Mehhiko, Puerto Rico ja Uus-Meremaa.

Olgu veel lisatud, et turniirid toimuvad 4.-10. juulil Belgradis (Serbia), Manilas (Filipiinid) ja Torinos (Itaalia). Igas linnas paikneb kuus meeskonda, kes alustavad turniiri kahes kolmeliikmelises alagrupis.

Alagrupi esimene kohtub playoffis teise alagrupi teisega (poolfinaalid) ning seejärel peetakse võitjate vahel finaal suure algustähega. Selle finaali võitja tagabki koha Rio olümpial - seega on mängus veel kolm piletit Brasiiliasse.

Loosimistulemused olid järgmised:

Belgrad
A-alagrupp: Serbia, Angola, Puerto Rico
B-alagrupp: Jaapan, Tšehhi, Läti

Manila
A-alagrupp: Kanada, Senegal, Türgi
B-alagrupp: Prantsusmaa, Filipiinid, Uus-Meremaa

Seotud lood:

Torino
A-alagrupp: Kreeka, Iraan, Mehhiko
B-alagrupp: Itaalia, Tuneesia, Horvaatia

Koha OMil on taganud üheksa koondist: USA, Brasiilia, Austraalia, Nigeeria, Venezuela, Argentina, Hispaania, Leedu, Hiina.