Koroonaviirus nõudis Leedu korvpalliliiga söödurekordi omaniku elu

 (40)
David Edwards
David EdwardsFoto: Charles Hendersoni Facebooki lehekülg

COVID-19 viiruse tagajärjel suri Leedu korvpalliliigas aastaid tagasi säranud tagamängija David Edwards.

175 cm pikkune Edwards suri 49 aasta vanuselt oma kodulinnas Dallases, kirjutab Dallas Morning News.

"Ma ei uskunud miljoni aasta jooksul, et minu endine tiimikaaslane lahkub sellisel hetkel," teatas endine Texas A&M-i ülikoolimeeskonna mängija Chuck Henderson. "See koroonaviirus tabas mind otse südamesse. Me vajame kiiresti vaktsiini. Dave oli üks kõvemaid võitlejaid ja üks paremaid tagamängijaid, kellega olen kokku puutunud."

Edwards mängis USA-s üliõpilaskorvpalli ühe hooaja Georgetowni ja kolm hooaega Texas A&M-i eest. Ta on üks kuuest mängijast, kes on suutnud üliõpilasliiga NCAA I divisjonis kolmikduubli teha kahes järjestikuses mängus.

Leedu meistriliigas mängis Edwards 1995/96 hooajal, kui sai Šilute meeskonna eest keskmiselt kirja 23,2 punkti, 8,7 resultatiivset söötu, 4,7 lauapalli ja 4,4 vaheltlõiget mängu kohta. Edwards jagab siiani koos Aidas Viskontasega Leedu liiga rekordit resultatiivsete söötude arvestuses. Ameeriklane andis 1996. aastal mängus Alytusega rekordilised 18 söötu.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!