Kolm riiki kindlustasid koha tuleva aasta korvpalli MM-ile

 (6)
Iraani korvpallikoondise liikmete võidujoovastus
Iraani korvpallikoondise liikmete võidujoovastusFoto: TED ALJIBE, AFP/Scanpix

Filipiinide pealinnas Manilas ligi 20 000 pealtvaataja ees peetud Aasia korvpallimeistrivõistluste finaalis alistas Iraan 85:71 võõrustajate meeskonna. Iraanile oli see juba kolmas tiitel seitsme aasta jooksul. Lisaks kahele finalistile kindlustas kolmanda kohaga otsepääsu 2014. aasta maailmameistrivõistlustele Lõuna-Korea.

Tuleva aasta MM-il osalevast 24 riigist on seega teada seitse: korraldaja Hispaania, Londoni olümpiakuld USA, Okeaania meistrivõistluste kaks edukamat Austraalia ning Uus-Meremaa ja Aasia meistrivõistluste esikolmik Iraan, Indoneesia, Lõuna-Korea.

Iraani koondise edu taga on viimastel aastatel olnud üks ja sama mees - 218 cm pikkune keskmängija Hamed Haddadi. Finaalis 29 punkti ja 16 lauapalli kogunud Haddadi valiti kolmandat korda Aasia meistrivõistluste kõige väärtuslikumaks mängijaks. NBA-s on ta esindanud Memphis Grizzliesi ja Phoenix Sunsi värve. Iraani koondise peatreener on alates 2012. aastast sloveen Mehmed "Memi" Bečirovič, kes võttis teatepulga üle endiselt Kalev/Cramo juhendajalt Veselin Matićilt.