Kairyse juhendatav Leedu suurklubi jäi Antetokounmpost ilma, aga palgati Marculionis

 (1)
Kairyse juhendatav Leedu suurklubi jäi Antetokounmpost ilma, aga palgati Marculionis
Alex Antetokounmpo (paremal) koos vendadega.Foto: REUTERS/SCANPIX

Vilniuse Rytase korvpalliklubi sõlmis kolme aasta pikkuse lepingu Augustas Marculionisega (18), kes on Leedu korvpallilegendi Šarunas Marculionise poeg.

Mullu Leedu esiliigas keskmiselt 15,3 punkti ja 5,8 resultatiivset söötu kogunud Marculionis saab 2021. aastal soovi korral klubist siiski lahkuda. Lepingusse kirjutati sisse punkt, et 192 cm pikkune tagamängija võib siirduda USA üliõpilasliigasse NCAA, teatas Leedu Delfi.

Endise Kalev/Cramo peatreeneri Donaldas Kairyse juhendatav Rytas pakkus lepingut ka Kreeka tähe Giannis Antetokounmpo nooremale vennale Alexile, aga 18-aastane ja 201 cm pikkune tagamees otsustas liituda hoopis Hispaania kõrgliigas mängiva Murciaga. Kontrahti pikkuseks on kolm aastat.

Alex Antetokounmpo lõpetas USA-s Dominicani keskkooli, kelle eest tõi viimasel hooajal keskmiselt 20 punkti ja 7,3 lauapalli. Vaatamata muljetavaldavale statistikale Alex NCAA-st märkimisväärseid pakkumisi ei saanud ning seetõttu vaatas ta Euroopa poole, et sealtkaudu NBA-sse pääseda.

NBA klubide nimekirjas on koguni kolm Alexi venda - nii Giannis kui Thanasis esindavad Milwaukee Bucksi ning Kostas Los Angeles Lakersit.