Itaalia korvpallitäht kritiseeris olümpiakohtade jaotust: see on skandaalne!

 (8)
Danilo Gallinari (vasakul)
Danilo Gallinari (vasakul)AFP

Itaalia korvpallur Danilo Gallinari lubas järgmisel suvel peetaval olümpia valikturniiril rahvuskoondist kindlasti aidata ning avaldas arvamust, et see turniir tuleb kõrgetasemelisel kui lõppenud EM-finaalturniir.

"Me ei tea veel, kuidas rahvuskoondised kolme valikgruppi jaotatakse, kuid täiesti selge on, et see saab olema ülitugev turniir. See tuleb raskem kui EM," sõnas Denver Nuggetsis mängiv Gallinari ajalehele La Gazzetta dell Sport, vahendab Sportando.

Gallinari arvates on praegune olümpiakohtade jaotus väga ebaõiglane. "See on skandaalne, et olümpiale pääseb vaid 12 meeskonda. Ning kaks kohta Euroopale on selgelt liiga vähe. Mullu Hispaanias toimunud korvpalli MMil jõudis veerandfinaali kuus Euroopa meeskonda. Reegleid peaks kindlasti muutma. Euroopa meistrivõistlused on kõige tugevam kontinentaalne rahvuskoondiste turniir, seega peaks eurooplastele kohti juurde andma,” arutles Gallinari.

Teatavasti pääsesid lõppenud EMi põhjal Rio olümpiale vaid kaks paremat ehk Hispaania ja Leedu. Viiendat kohta jagama jäänud Itaalia teenis koos nelja riigiga (Prantsusmaa, Serbia, Kreeka, Tšehhi) pääsu olümpia valikturniirile.