Kuigi kohtumine ei otsustanud tabeliseisu mõttes midagi, on Soome võit seda hinnatavam, et mängiti puupüsti täis Ljubljana Stožice Arenal, kus Sloveenia polnud seni ühtegi kohtumist kaotanud.

Kokku turniiril koguni viis võitu ja kolm kaotust kogunud Soome pani viimases kohtumises püsti tõelise viskekontserdi, tabades 32 kolmesest 17. Mäng otsustati kolmandal veerandajal, mis võideti pärast viigiga lõppenud poolaega 29:14. Seitsmest punktist lähemale Sloveenia enam ei pääsenud.

Soome viiest võidust sel turniiril neli tulid Euroopa tõeliste korvpallihiidude vastu - lisaks Sloveeniale alistati Türgi, Venemaa ja Kreeka.

Gerald Lee tõi Soomele 17, Mikko Koivisto, Sasu Salin 16, Petteri Koponen 14 ja Roope Ahonen 11 punkti. Sloveenia resultatiivseim oli Boštjan Nachbar 15 punktiga. Sloveenia liider Goran Dragić mängis vaid esimesel veerandajal.

F-vahegrupi päeva varasemates mängudes kustutas Horvaatia Kreeka edasipääsulootused, võites kahe lisaajaga thrilleri 92:88, tiitlikaitsja Hispaania kaotas lisaajal Itaaliale 81:86. Horvaatia (4-1) võitis vahegrupi, järgnesid Sloveenia (3-2), Itaalia (3-2), Hispaania (2-3), Soome (2-3), Kreeka (1-4).

Veerandfinaalides kohtub Horvaatia Ukrainaga, Sloveenia Prantsusmaaga, Serbia Hispaaniaga ja Leedu Itaaliaga.