Holland näitas hambaid, kuid Leedu võitis korvpalli MM-valikmängu teisel lisaajal


Mantas Kalnietis
Mantas KalnietisFoto: Andrej Isakovic, AFP

Leedu korvpallimeeskond sai MM-valiksarjas kaheksanda järjestikuse võidu, kui alistas täna koduväljakul Hollandi teise lisaaja järel 95:93. Võit kindlustas leedukatele ühtlasi MM-pääsme.

Leedu juhtis kolm minutit enne normaalaja lõppu turvaliselt kümne punktiga, kuid Holland suutis seitse sekundit enne lõpuvilet Charlon Kloofi viskest jõuda viigini 75:75. Kuna Lukas Lekaviciuse lõpusekundite vise ei tabanud, läks mäng lisaajale.

Kui esimene lisaaeg ei suutnud võitjat selgitada, siis teise lisaaja lõpusekunditel tabas
Mantas Kalnietis kaugviske, mis viis leedukad ette 95:92. Külalised suutsid allejäänud ajaga vastata vaid ühe vabaviskega ja pidid vastu võtma valusa kaotuse.

Võitjate resultatiivseim oli Kalnietis 21 punktiga, Lekavicius ja Eimantas Bendzius lisasid mõlemad 14 punkti. Endine Kalev/Cramo mängumees Thomas Van der Mars oli hollandlaste üks paremaid 16 punkti ja 4 lauapalliga.

MM-pääsme taganud Leedule (8 võitu) järgnevad Itaalia (6) ja Ungari (4). Hollandil on sarnaselt Horvaatiale ja Poolale 3 võitu.

Läti meeskond kaotas täna Hispaaniale võõrsil 82:85 ning jagab nüüd 5 võiduga koos Montenegroga 3.-4. kohta. Hispaanial on liidrina 7 võitu, Türgil teisena 6 võitu.