FIBA saatis kahe riigi korvpalliliitu kirja, ähvardused taas tõsised

 (7)
Zoran Dragic
Sloveenia koondise üks liidreid Zoran Dragic eelmise aasta EM-il.Foto: Michel Euler, AP

*äahvusvaheline korvpalliliit (FIBA) on saatnud Sloveenia ja Makedoonia korvpalliliitu kirja, milles käsib nimetatud riikidel nende ULEB-i turniiridel kaasalöövad klubid sarjast maha võtta.

Juhul, kui sloveenlased ja makedoonlased ei allu käskudele, ähvardatakse nad kõikidelt FIBA korraldatavatest sarjadest ja turniiridest eemaldada, kirjutab Sportando.

Sloveenia klubidest osalevad n-ö ebasoosingus olevates liigades Ljubljana Olimpija ja Nove Mesto Krka - neist esimene osaleb nii ABA liigas (sisuliselt endiste Jugoslaavia rahvaste liiga) kui ka EuroCupil, teine aga ainult ABA liigas. Makedoonias on probleemiks Skopje MZT, kes osaleb sarnaselt Ljubljanale nii ABA liigas kui EuroCupil.

Kohustuste täitmise tähtajaks on FIBA määranud nii sloveenidele kui makedoonlastele 25. novembri, kolm päeva varem toimub aga Istanbulis järgmise aasta EM-finaalturniiri alagruppide loosimine. Ähvarduses lisatakse, et käskude mittetäitmise korral ei lasta sloveene ka EM-ile (Makedoonia EM-ile ei pääsenud).

Jääb arusaamatuks, miks FIBA tahab karistada just Sloveeniat ja Makedooniat, mitte aga Hispaaniat, Venemaad, Saksamaad, Leedut, Horvaatiat ja Montenegrot, kes samuti EuroCupil kaasa löövad.