FIBA nimetas Sabonise ja Divaci Kuulsuste Halli

 (9)
Kaunase Žalgirise noor mängumees Arvydas Sabonis, korvpall
RIANovosti

Rahvusvaheline Korvpalliliit FIBA teatas reedel 17 uut Korvpalli Kuulsuste Halli pääsenud korvpallitegelast, teiste seas pääsesid sinna ka Leedu korvpallilegend Arvydas Sabonis ja Serbia endiste aegade täht Vlade Divaci.

Sabonis on üks Leedu korvpalliajaloo säravamaid mängumehi, kes tuli Nõukogude Liidu koondises nii olümpiavõitjaks kui ka maailmameistriks.

Hilisematel aastatel aitas ta Leedu koondisel võita kahel korral olümpiapronksi ning mängis aastaid erinevates Euroopa kui ka NBA tippklubides, kirjutab basket.ee.

Divac juhtis Jugoslaavia koondmeeskonna kahel korral olümpiahõbedani. Aastatel 1989-2005 tegi ta edukat karjääri NBA-s. Hetkel töötab Divac Serbia Olümpiakommitee presidendina.

FIBA Hall of Fame uued liikmed:

Divac, Vlade (Serbia); Kicanovic, Dragan (Serbia); Meneghin, Dino (Itaalia); Miller, Cheryl (USA); Sabonis, Arvydas (Leedu); Schmidt, Oscar (Brasiilia); Zassulskaja, Natalia (Venemaa); Gaze, Lindsay (Austraalia); Gomelski, Jevgeni (Venemaa), Novosel, Mirko (Horvaatia); Bain, Jim (USA); Dimou, Konstantinos (Kreeka); Killian, George (USA); Otto, Hans-Joachim (Saksamaa); Segura de Luna, Ernesto (Hispaania); Moreau, Abdoulaye (Senegal) ja Ramsay, Al (Austraalia).