Endine NBA staar kritiseeris karmi otsust: olen üksikvanem, ma ei saa reegleid täita

 (1)
Endine NBA staar kritiseeris karmi otsust: olen üksikvanem, ma ei saa reegleid täita
Amar'e Stoudemire.Foto: AFP/SCANPIX

Tel Avivi Maccabi korvpallur Amar'e Stoudemire ei mõista, miks sunnib Iisraeli meistriliiga klubide mängijad kaks kuud järjest kodus istuma.

Iisraeli liiga loodab mängudega jätkata 21. juunil. Juhtide sõnul kaitseb kodus olemise nõue mängijate tervist ja vähendab koroonaviirusesse nakatumise ohtu.

"Sain just teada, et mängijad peavad kaks kuud kodus istuma, samal ajal kui kõik teised - treenerid, ametnikud ja tegelikult kogu riik - saavad nautida kaunist Iisraeli suve. Ma olen üksikvanem, kes peab oma poja eest hoolitsema. Hankida tuleb toitu, viia teda kooli ja huviringidesse," kirjutas Stoudemire oma Instagrami kontol.

"Pole mingit võimalust, et jään kaheks kuuks koju. Olin Iisraelis kogu karantiiniaja ja jälgin kõiki reegleid. Nüüd karistatakse mängijaid selle eest. Vabandust, aga ma ei saa seda teha," lisas ta.

37-aastane Stoudemire kuulus 2000. aastatel NBA parimate korvialuste mängijate sekka, tema NBA karjääri keskmised näitajad on 18,9 punkti ja 7,8 lauapalli. Iisraelis mängib Stoudemire alates 2016. aastast.