Žalgirise noor tagamängija: ma ei kujutanud ette, et Euroliigas kolme võiduga alustame


Žalgirise noor tagamängija: ma ei kujutanud ette, et Euroliigas kolme võiduga alustame
Rokas Jokubaitis (vasakul).Foto: EPA/Scanpix

Kaunase Žalgiris on korvpalli Euroliigas pärast kolme vooru liidrite seas. Alistatud on Piraeuse Olympiacos, Moskva oblasti Himki ja eile käis Leedu esiklubi jaks võõrsil üle Belgradi Crvena zvezdast.

75:69 võidumängus sai Žalgirise poolelt enim minuteid (30) noor tagamees Rokas Jokubaitis. 19-aastase Jokubaitise arvele jäi üheksa punkti, kuus lauapalli ja viis resultatiivset söötu.

"Meilt oodatakse kogu aeg võite ja loomulikult ootame ise ka, aga mul oli enne hooaja algust keeruline ette kujutada, et alustame kolme võiduga," rääkis Jokubaitis pärast kohtumist portaalile Basketnews.lt.

Žalgirise austerlasest peatreener Martin Schiller erilisi emotsioone välja ei näidanud. Ta mainis, et aega rõõmustamiseks pole, sest Žalgiris peab valmistuma juba järgmiseks mänguks.

Küll ütles Schiller, et võidus oli eriti tähtis roll just Jokubaitisel.

"Mul ei olnud teda plaanis 30 minutit platsil hoida, aga mäng nõudis seda. Sel juhul pole mul muud valikut," lausus ta.

Jokubaitise peamine ülesanne oli Crvena zvezda liidri Jordan Loydi pidurdamine ja sellega sai leedulane hakkama.

Seotud lood:

"Hea küll, Loyd viskas 19 punkti, aga sundisime teda tegema otsuseid, milleks ta valmis polnud. Tema viskekohad polnud lõpus hästi välja mängitud," selgitas Jokubaitis.

Kõik senised kohtumised võõrsil pidanud Žalgiris peab Euroliiga hooaja esimese kodumängu neljapäeval, külla sõidab Istanbuli Anadolu Efes.