VIDEO | Žalgiris mängis peaaegu võidu maha, kuid võitis viimase viskega. Raieste pääses algkoosseisu

(33)
Žalgirise mängumees Marius GrigonisAnatoliy Medved/SIPA

Korvpalli Euroliigas pakkusid tõelise põnevusetenduse Kaunase Žalgiris ja Valencia. Võõrsil mänginud Žalgiris võitis 79:78.

Žalgiris oli läbi kohtumise pidevalt kerges eduseisus ning kohtumise viimasel minutil tundus, et leedulased nopivad kindla võidu. 36 sekundit enne lõpuvilet juhtis Žalgiris 77:70. Seejärel tabas Valencia poolel aga Klemen Prepelic kaugviske.

Žalgiris aga seejärel punktilisa ei saanud ning Nikola Kalinic teenis hoopis kolm vabaviset. Kalinic tabas kaks esimest, kuid eksis kolmandal. Lauapalli sai aga Valencia mängumees Martin Hermannsson. Järgnes tabav kaugvise Sam van Rossonilt ning kolm sekundit enne lõppu juhtis järsku Valencia 78:77. Viimane rünnaku jäi aga Žalgirisele ning loomulikult tabas Marius Grigonis koos sireeniga kahepunktiviske. Žalgirisele 79:78 võit.

Turniiritabelis on Žalgiris nüüd 13 võidu ja üheksa kaotusega kuues. Valencia on 11 võidu ja 11 kaotusega kümnes.

Kaotuse pidi vastu võtma Sander Raieste tööandja Vitoria-Gasteiz Baskonia, võõrsil jäädi 77:83 alla Villeurbanne'i Asvelile. Poolajaks juhtis seejuures Baskonia veel 46:35.

Võitjatele tõid David Lighty 21 ning Norris Cole 20 punkti. Kaotajate parim oli Alec Peters 15 silmaga. Raieste kuulus sel korral Baskonia algkoosseisu ning sai mänguaega viis minutit. Selle aja jooksul tegi eestlane ühe möödaviske ning ühe isikliku vea.

Raske võidu teenis Moskva CSKA, kui võõrsil mängiti 71:68 üle Berliini Alba. Seejuures pidi CSKA läbi ajama tavapärase liidri Mike Jamesita. Väidetavalt on põhjuseks uus sisetüli ameeriklase ja klubi vahel.

CSKA parim oli Tornike Shengelia 20 punktiga. Daniel Hackett lisas 13 silma. Albale tõi Peyton Siva 15 punkti.

Õhtu neljandas kohtumises alistas Madridi Real koduväljakul 76:66 Ateena Panathinaikose.

Tulemused:

Berliini Alba - Moskva CSKA 68:71

Villeurbanne'i ASVEL - Baskonia 83:77

Madridi Real - Panathinaikos 76:66

Valencia - Kaunase Žalgiris 78:79

EUROLIIGA (27.01):
Ja õhtu lõpetuseks ka Euroliiga tabeliseis!
Grigonis tababs kaks sekundit enne lõppu kahese ning Žalgiris on omakorda peal 79:78!
Baskonia on saanud 78:77 ette. Lõpuni on jäänud kolm sekundit!
Žalgiris juhib 43 sekundit enne lõppu 77:70.
Real on siiski võitu võtmas ning hispaanlased juhivad kreeklaste vastu 76:66.
Valencia pingutab samal ajal kõvasti ning Žalgirise edu on kolm minutit enne lõppu ainult 70:67.
Žalgiris on neljanda veerandaja alguses Valencia vastu ees 64:60. Reali edu Panathinaikose vastu on sulanud ja hispaanlased on kolmanda veerandaja keskel ees 69:61.
Asvel alistab Baskonia 83:77. Raieste mängis viis minutit, mille jooksul jäi isiklik punktiskoor avamata.  https://twitter.com/EuroLeague/status/1354541939484405760
Žalgiris juhib Baskonia vastu 58:50. Mängitud 28 minutit.
Asvel juhib neljanda veerandaja keskel Baskonia vastu 74:65.
Valencias on samal ajal mängitud 23 minutit ning Žalgiris juhib 54:46.
Asvel juhib kolmanda veerandaja järel Baskonia vastu 58:53. Raieste ei ole mänguminuteid juurde saanud.
CSKA teenib lõpuks Berliinis raske võidu. Moskva klubi võidunumbrid Alba üle on 71:68.            https://twitter.com/EuroLeague/status/1354535711219867654
Asvel on kolmanda veerandaja lõpuks suutnud Baskonia vastu seisu viigistada. Seis Prantsusmaal on 51:51.
Žalgiris juhib poolajaks Valencia vastu 47:38. Real aga Panathinaikose vastu 49:27.
Žalgiris on samal ajal oma mängu paremini käima saanud ning nad juhivad Valencia vastu 44:36. Mängitud 17 minutit.
Alba juhib kolmanda veerandaja järel CSKA vastu 56:52.
Rel juhib teise veerandaja keskel Panathinaikose vastu 38:19.
Baskonia juhib poolajaks Villeurbanne'i vastu 46:35. Raieste mängis esimesed viis minutit, punktiskoor on tal avamata.
CSKA on samal ajal saanud kolmanda veerandaja keskpaigaks Alba vastu 52:48 juhtima.
Valencia ja Žalgiris peavad võrdset duelli ja avaveerandi lõpus juhib Žalgiris 17:16.
Real on alustanud koduväljakul hoogsalt ja juhib Panathinaikose vastu 20:8.
Alanud on ka mängudeõhtu kaks viimast kohtumist.
Baskonia juhib kaheksa minuti järel Villeurbanne'i vastu 22:12. Raieste võeti viie minuti järel pingile.
Alba on poolajaks CSKA vastu 37:34 eduseisus.
Raieste on mänguaega saanud viis minutit ning selle jooksul on eestlase arvel üks mööda läinud kahepunktivise ja üks isiklik viga.
Ka Villeurbanne'is on pall mäng pandud.
Teise veerandaja keskpaigaks on Berliinis seis viigis 29:29.
Avaveerand läbi: CSKA - Alba 20:15
Viis minutit mängitud. CSKA juhib 11:9.
Selline näeb välja Euroliiga tabeliseis. Esikohta hoiab FC Barcelona. Kaunase Žalgiris püsib play-off'i viival positsioonil.
Õhtu esimene kohtumine on alanud. Berliinis on pall mängu pandud. Esimese kolme minutiga on CSKA haaranud 11:5 eduseisu.