VIDEO | Võidukas Kaunase Žalgiris tegi Euroliigas ajalugu ja läks seejärel Madridi peale pidutsema

 (3)
Šarunas Jašikevicius võis käed püsti ajada - Kaunase Žalgiris on taas Euroliiga play-off'is.
Šarunas Jašikevicius võis käed püsti ajada - Kaunase Žalgiris on taas Euroliiga play-off'is.Foto: Euroleague.net

Korvpalli Euroliigas teenis neljapäeva õhtul suure võidu Kaunase Žalgiris, kes alistas võõrsil 93:86 Madridi Reali ning pääses teist hooaega järjest play-off'i.

Žalgiris võitis seega Euroliigas põhiturniiril kuus kohtumist järjest ning tagas kaheksandana pääsu play-off'i. Veerandfinaalis tuleb neil vastamisi minna Istanbuli Fenerbahcega.

Žalgirise võit Reali üle oli aga ajalooline. Nimelt ei olnud Kaunase klubi suutnud kaasaegses Euroliigas veel Madridi klubi võõrsil võita.

Viimati teenis Žalgiris Madridis võidu hooajal 1999/2000 ning just 2000. aasta suvel toimus liigas suur reform ja jõuti praeguse formaadi juurde.

Mängu järel soovisid ajakirjanikud teada, kas Žalgirise peatreener Šarunas Jašikevicius mõtleb juba ka Fenerbahce peale. Euroliiga ametlikule kanalile antud intervjuus tõdes Jašikevicius, et eelkõige mõtleb ta selle peale, kuidas õhtul Madridis pidu püsti panna. Leedu Delfile intervjuud andes teatas peatreener, et mängumehed olid juba pidutsema tormanud ja treeneritel tuleb mängijatele lihtsalt järgneda.