VIDEO: Pöörane lõpp, kaks korvi kolme sekundiga - Barcelona röövis CSKA-lt võidu

 (15)

Barcelona korvpallimeeskond kiskus Euroliiga põnevusmängus Moskva CSKA-lt võidu käest, kui ameeriklasest ääremängija Justin Doellman tabas lisaaja lõpus vähem kui kolme sekundiga kaks korvi.

Esmalt normaalaja lõpus nelja minutiga üheksapunktilisest kaotusseisust pääsenud Barcelona seisis lisaaja otsustaval rünnakul silmitsi 95:98 kaotusseisuga, ent Doellman viigistas kolmesega 4,4 sekundit enne lõppu.

Teise lisaaja või CSKA vastuse asemel järgnes aga veel üks ootamatu pööre - Doellman lõikas vahelt vastaste staarmängujuhi Milos Teodosici audisisseviske ning tabas 1,5 sekundit enne lõppu võidukorvi seisuks 100:98. Üleplatsimehena 30 punkti visanud CSKA prantslasest tagamees Nando De Colo jõudis veel viskeni, ent ei tabanud.

Võit oli Barcelona jaoks ülitähtis võitluses play-offi pääsu eest. Neli vooru enne vahegrupiturniiri lõppu on F-grupis CSKA-l ja Vitorial 7, Madridi Realil 6, Barcelonal ja Himkil 5, Bambergil ja Olympiacosel 4, Kaunase Žalgirisel 2 võitu.

E-vahegrupis pidasid reede õhtul haarava duelli Belgradis kohalik Crvena Zvezda ja Ateena Panathinaikos - kodumeeskond võitis 69:67. Esimesena edasipääsu kindlustanud Istanbuli Fenerbahce juhib selles grupis 9 võiduga. Järgnevad Krasnodari Lokomotiv 7, Crvena Zvezda ja Panathinaikos 6, Istanbuli Anadolu Efes 4, Istanbuli Darüssafaka ja Malaga Unicaja 3, Zagrebi Cedevita 2 võiduga.