VIDEO JA BLOGI | Siim-Sander Vene oli Gran Canaria resultatiivseim, kuid sai Euroliigas kaotuse

(9)
CSKA, Bayern ja Darussafaka samuti võidukad
Siim-Sander Vene
Siim-Sander VeneFoto: Madis Veltman

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife kohtus Euroliiga põhiturniiri 20. voorus võõrsil Podgorica Buducnostiga ning pidi vastu võtma kaotuse 70:75.

Vene tegi hea mängu ning tõi oma meeskonna resultatiivseimana 16 punkti - 18 minutit platsil veetnud eestlane tabas kuuest kaugviskest neli ja mõlemad kahepunktivisked. Lisaks andis Vene ühe resultatiivse söödu, võttis ühe lauapalli, kaotas korra palli ja tegi kaks viga.

Montenegro klubi parim oli Norris Cole 20 punktiga. Kolmanda järjestikuse võidu saanud Buducnost (6-14) tõusis tänasega Gran Canaria kõrvale 14.-15. kohta jagama.

Varem lõppenud mängus alistas Müncheni Bayern võõrsil Moskva oblasti Himki 71:60, kusjuures avaveerandi olid külalised kaotanud 10:28. Leedu legendi Rimas Kurtinaitise juhendatav Himki sai 21-st kaugviskest sisse vaid 3 (14,3%), sakslased samas 21-st 10 (47,6%).

Viimasel kohal asuv Istanbuli Darussafaka alistas oma kodupubliku ees hispaanlaste Baskonia 80:75 ja sai tabelisse kolmanda võidu.

Päeva viimases kohtumises kaotas Barcelona kodupubliku ees Moskva CSKA-le 76:84. Nando de Colo tabas koguni seitse kaugviset (10-st) ja tõi 25 punkti.

Buducnost VOLI Podgorica - Herbalife Gran Canaria
Kõik! Buducnost saab kolmanda järjestikuse võidu, Gran Canaria viienda kaotuse järjest. Lõppnumbrid 75:70.
Buducnost on mängu võitnud - seis on lõpusekunditel 75:67.
Eriksson tabab veel kolmese seisuks 65:70, kuid see kõik on hiljaks jäänud. Mängida jääb vaid kaks sekundit.
Kahjuks Gran Canria mängumehe Oliveri kaugvise ei taba...
Vene tuuakse lõpuminutiks seisul 73:67 platsile.
73:65 Buducnostile ja mängida jääb veel poolteist minutit.
Juba 71:63, 2.32 lõpuni...
19-aastane grusiin Goga Bitadze on toonud Buducnostile 14 punkti ja kuus lauapalli.
Gran Canarial jääb kolm minutit mängu päästmiseks, Vene on endiselt varumeeste pingil.
Buducnosti viimase aja täiendus Norris Cole kasvatab edunumbrid 68:63-le. Tema arvel juba 20 punkti.
Hispaania klubi mängumees Ondřej Balvín eksib kahel vabaviskel... Seis ikka 66:63.
66:63 ja 4.30 lõpuni. Gran Canaria vähendab vahet.
Kui Buducnost on võitnud kaks eelmist mängu, siis Gran Canarial on käsil neljamänguline kaotusteseeria.
Vene võetakse 5.54 enne lõppu puhkama. Kodumeeskond juhib 66:61.
Vene võtab kaitselaua, kuid tiimikaaslane teeb pallikaotuse. Seejärel saab eestlane teise vea.
Mängida jääb veel seitse minutit.
Vene tabab teise kahepunktiviske ja on 16 punktiga oma meeskonna resultatiivseim. Gran Canaria jätkab tagaajamist - seis 61:65.
63:57 Buducnostile.
Vene alustab viimast veerandit algkoosseisus. Paraku teeb ta kohe pallikaotuse.
Buducnost juhib 3. veerandi järel 61:57. Vene on toonud 13 ja poole minutiga 14 punkti (kahesed 1/1, kolmesed 4/6), andnud ühe korvisöödu ja teinud ühe vea. https://twitter.com/GranCanariaCB/status/1088879380737257472
Vene jõuab juba 14 punktini, tabades oma esimese kahepunktiviske. Buducnost juhib 61:57.
Venelt juba neljas tabav kolmene - seis 57:55 kodumeeskonnale.
Buducnost on ette pääsenud 57:52, Gran Canaria treener kasutab 3. veerandi lõpus minutilist mõtlemisaega.
Vene saab uuesti platsile.
Vene tabab kolmanda kaugviske (9p) ja toob tabloole viigi 50:50. Eestlane on nii esimesel kui kolmandal veerandil väga hästi ja resultatiivselt mängu sekkunud.
Teine mäng lõppenud: viimasel kohal asuv Istanbuli Darussafaka alistas kodus Baskonia meeskonna 80:75 ja sai tabelisse kolmanda võidu. https://twitter.com/EuroLeague/status/1088876938897358849
Buducnost on teinud viimastel minutitel 7:0 vahespurdi ja juhib 48:45.
Viik 45:45, Vene pole veel teisel poolajal väljakul käinud.
Euroliiga andmetel jälgib Buducnosti kodumängu kohapeal 5205 pealtvaatajat.
Xavier Rabaseda tabav kolmene (Gran Canaria üheksas) viib küalised ette 45:41.
Gran Canaria hoiab nappi edu, 42:41.
Kolmas veerand on alanud. Vene jääb alguses pingile.
Tänane esimene mäng on lõppenud: Müncheni Bayern alistas võõrsil Himki 71:60, kusjuures avaveerandi külalised kaotasid 10:28! Leedu legendi Rimas Kurtinaitise juhendatav Himki sai 21-st kaugviskest sisse vaid 3 (14,3%), sakslased samas 21-st 10 (47,6%). https://twitter.com/EuroLeague/status/1088871799104917506
Gran Canaria läheb pikale vaheajale eduseisus 38:36. Vene teise veerandi lõpus enam platsile ei saanud, tema arvel on siiani kaheksa ja poole mänguminutiga 6 punkti (kolmesed 2/4), üks resultatiivne sööt ja üks viga.
Avapoola lõpuminutil on seis viigis 36:36. Külalised kasutavad mõtlemisaega.
Vene on jätkuvalt varumeeste pingil, kodumeeskond on ette pääsenud 36:34.
Gran Canaria paariminutilise kuiva seeria lõpetas Oliver tabava kaugviskega - 33:34.
Buducnost on väikse spurdiga 33:31 juhtima pääsenud. Avapoola lõpuni jääb 3.30.
Gran Canaria juhib 31:29.
Vene võetakse teise veerandi keskel puhkama.
Vene saab resultatiivse söödu, kui Erikssoni kolmene toob tabloole viigi 29:29.
Buducnost juhib 29:26.
Vene üritab juba neljandat korda kaugviset, paraku on kaks viimast katset eksimusega lõppenud.
Avaveerandi on võitnud Buducnost 27:24. Hästi mängu sekkunud Vene on tabanud nelja minutiga kaks kaugviset ja toonud kuus punkti.
Ja teine tabav kolmene Venelt teeb seisuks 21:23!
Vene pääseb avaveerandi lõpus esmakordselt platsile.
Vene tabab kohe kolmese seisuks 18:21.
21:15, Norris Cole on toonud Buducnostile juba 9 punkti.
17:12 Buducnostile. Peaaegu kõik kodumeeskonna visked kukuvad korvi - nende visked siiani 11-st 9 sisse (mängust 8st 6).
Kodumeeskond juhib 12:8, Vene pole esimese kuue minutiga platsile saanud.
Buducnost on asunud Gran Canaria vastu juhtima 8:5.
Juba varem on alanud kaks mängu. Himki juhib hetkel kodus Müncheni Bayerni vastu 46:40, Istanbuli Darussafaka on kodupubliku ees Baskonia vastu taga 45:47.
Mäng algas.
Siim-Sander Vene Gran Canaria algkoosseisu ei kuulu, kuid on varumeeste hulgas oma võimalust ootamas.
Tere, korvpallisõbrad! Buducnosti ja Gran Canaria Euroliiga mäng on kohe-kohe algamas.
Vene on ka teise veerandi alguses platsil. Eestlane teeb avaminutitel vea ja eksib ühel kaugviske üritusel.