VIDEO JA BLOGI | Madridi Real mängis 13-punktilise edu maha ja CSKA on Euroliiga finaalis!

(25)
Euroliiga poolfinaal Moskva CSKA - Madridi Real
Euroliiga poolfinaal Moskva CSKA - Madridi RealFoto: Valery Sharifulin, TASS

Korvpalli Euroliigas on kätte jõudnud kõige kaalukamate mängude aeg. Hispaanias, Vitoria-Gasteizis 15 700 istekohaga Fernando Buesa Arenal mängitakse finaalneliku turniir. Delfi vahendab Final Fouril toimuvat operatiivselt tekstipõhise otseblogi vahendusel.

Hilisemas poolfinaalis selgitasid Euroliiga finalisti Moskva CSKA ja Madridi Real. Ehkki enamuse mängust oli juhtivaks pooleks tiitlikaitsja Real, suutis tasavägise lõpu enda kasuks kallutada hoopis CSKA. Mängu kulgu arvestades Venemaa klubile ülimagus võit 95:90.

Reali suurim edu oli kolmanda veerandaja lõpus, ent neljas veerand kiskus nende poolt kuidagi närviliseks. Ka peatreener Pablo Laso tegi huvitavaid valikuid, jättes pikaks ajaks pingile olulist rolli etendanud Facundo Campazzo ja Walter Tavaresi. Hirmsalt moodi ladus perimeetrilt viskeid mööda Sergio Llull, kelle kolmesed olid lõpuks 1/10.

CSKA rünnakuid vedas kolmik - Sergio Rodriguez, Nando De Colo ja Will Clyburn. Kahelt esimeselt 23 ja sünnipäeva tähistanud Clyburnilt 18 punkti. CSKA teenis tervelt 42 vabaviset, millest punkte võeti 34! Oli hetki, kus kohtunike vile üle võis teravalt vaielda. Viie veaga kukkusid pingile Campazzo, Tavares ja Rudy Fernandez. Tehnilisi anti Realile tükki kolm kindlasti, kui mitte enam.

Reali resultatiivseim oli Fabien Causeur 18 punktiga, kusjuures prantslane viibis väljakul vaid 15 minutit. Llull lisas 13 ja Anthony Randolph 12 punkti. Reali vabavisked 21/24. CSKA sai tervelt 18 vabaviset enam.

Eelinfo:

Tänases hilisemas poolfinaalis, Eesti aja järgi algusega kell 22.00, kohtuvad Moskva CSKA ja Madridi Real. Euroopa klubikorvpalli gigandid olid ka mullu omavahel vastamisi poolfinaalis ja siis jäi peale hispaanlaste tahtmine.

CSKA on olnud pööraselt edukas - viimase 17 aasta jooksul 16 Euroliiga Final Fouri! Real mängib Pablo Laso käe all finaalnelikus kuuendat korda viimase kaheksa aasta jooksul. Pole samuti midagi häbeneda! Mõlemad klubid on säilitanud eelmise aasta tuumiku, tervelt 20 mängijat kahe tiimi peale olid osalised ka mullusel Final Fouril. Üksteist tuntakse läbi ja lõhki. Real on tiitlikaitsja.

Teise poolfinaali otseblogi:

Euroliiga Final Four: CSKA - Real
Lõppseis CSKA-le 95:90.
Aga CSKA saab oma tahtmise! Real andis mängu ära, aga au CSKA-le!
93:90 Higgins vabaviskejoonelt 2/2.
91:90 Llull pani ülikiire kolmese! Mängida veel 15 sekundit. Llulli kolmesed 1/8!
91:87 Rodriguez vabaviskejoonelt 2/2. Reami minut, mängida 17 sekundit.
89:87 Fernandez vabavisetest 2/2. Mängida 25 sekundit. CSKA võttis aja maha.
89:85 De Colo vabavisetest.
Viimane minut algas, kõik tumbid on CSKA käes.
87:85 De Colo viis CSKA juhtima! Mängida jääb vähem kui poolteist minutit. Real võttis aja maha.
84:85 Higgins samuti läbiminekust ülevalt alla.
82:85 Randolph võimsalt ülevalt alla.
82:83 Hunter ründelauas ja punktid ka lisaks.
80:83 Taylor pani kolmese. CSKA peatreener reageeris kiirelt aja maha võtmisega.
80:80 Clyburn viigistab vabaviskejoonelt.
Minna normaalaega 4 minutit.
79:80 Clyburn sopsas kolmese ja kõik algab sisuliselt nullist. Real võttis aja maha.
76:80 Thompkinsi arvele kaks juurde.
Mängida 5.40.
76:78 De Colo realiseeris vabaviske.
Reali pingile anti tehniline viga ja nüüd kisub draamaks!
75:78 De Colo vabavisetest, Tavares sai 4. vea!
73:78 De Colo kiirrünnakust.
71:78 Hunter korvi alt, hea eeltöö Rodriguezelt.
69:78 Llullilt 2+1 rünnak.
69:75 Rodriguez läbiminekust. Temal 21 punkti koos.
67:73 Hunter keskpositsioonilt.
67:75 Ikka ja jälle Causeur. Juba 18 punkti koos.
Neljas veerandaeg läks käima!
Real ikkagi dikteerib, aga midagi ei ole veel otsustatud.
Veerandaeg läbi, CSKA viimane rünnak jooksis liiva. Real juhib 73:65.
65:73 Rodriguezelt kolmene. Käib veerandaja viimane minut.
62:73 Beck lõikas õigel ajal korvi alla.
62:71 Hunterilt võimas putpack!
60:71 Rodriguez vabaviskejoonelt.
58:71 Llullilt 2+1 rünnak, päris keerulise viske ajas sisse.
58:68 De Colo jälle vabavisetest. Vähem kui 2.30 veerandaega minna.
56:68 Causeur lahendas ära kiirrünnaku.
56:66 De Colo vabavisetest.
54:66 Causeur vabaviskejoonelt 1/2. Reali resultatiivseim mees 14 punktiga. Hea leid pingilt.
54:65 De Cololt kolmene.
51:65 Causeurilt kahene.
51:63 Clyburn vabavisetest 1/2.
50:63 Causeur vabaviskejoonelt 2/2.
50:61 Randolphilt kolmene. Real on sõiduvees ning Itoudis võttis aja maha.
50:58 Campazzolt korvi alt tsirkusevise.
50:56 De Colo sai ka tavalise vea eest vabaviskeid.
49:56 De Colo vabaviskejoonelt. Veerandaega minna veel 5.58.
Rudy Fernandez sai tehnilise, neljas viga talle.
48:56 Ayon kolme meetri pealt.
48:54 Campazzo 2+1 rünnak. Kõva võitluspaar Rodriguezega.
48:51 Higgins vabaviskejoonelt 2/2.
Väga tuline andmine käib. Hoopis teine tera kui esimeses poolfinaalis. Kisub kohati päris närviliseks.
46:51 Randolph vabavisetel 2/2.
46:49 Fernandez vabaviskejoonel 1/2.
46:48 Clyburn 2+1, Tavaresele kolmas viga.
43:48 Fernandez sopsas kolmese.
Teine poolaeg läks käima!
Avapoolajal 14 punktiga üleplatsimees Sergio Rodriguez, 10 punkti tõi CSKA-le Will Clyburn. Reali resultatiivseim 9 punktiga Causer.
40:45 Thompkins upitas Campazzo mööda läinud viske sisse.
43:45 Clyburn sopsas poolaja lõppu 8-meetri pealt kolmese.
40:43 Clyburni vabavise.
39:43 Clyburnilt 2+1 rünnak. Enne vabaviskele minekut võttis Reali meeskonda aja maha.
Käib poolaja viimane minut.
37:43 Thompkinsilt kolmene. Nulli otsas päris vaba.
Itoudis võttis aja maha.
37:40 Causer korvi alt.
37:38 Higgins vabaviskejoonelt 1/2.
36:38 Causer korvi lähistelt.
Hines eksis mõlemal vabaviskel.
Aeg võeti maha. Poolaja lõpuni alla nelja minuti.
36:36 Rodriguez keskpositsioonilt.
34:36 Petersilt kolmene ja Causerilt kohe vastu.
31:33 Causerilt 2+1 rünnak, aga vabise mööda.
Poolaega minna 5.20.
31:31 Hines pealt, Ayon on temaga hädas.
29:31 Carroll vabaviskejoonelt 3/3.
29:28 Rodriguezelt kolmene. Hispaanlane on teinud fantastilise pingilt tuleku.
26:28 Llullilt floater.
26:26 Rodriguez läbiminekust.
24:26 De Colo vabaviskejoonelt. See mees joonel ei eksi.
22:26 Hines korvi alt.
20:26 Higginsilt täpsed vabavisked, Reali tabas keskpositsioonilt Thompkins.
18:24 Jaycee Carroll paari meetri pealt.
Veerandaeg läbi, Real neljaga peal 22:18.
18:22 Rodriguez korvi lähistelt.
16:22 Rodriguezelt kolmene. Pablo Laso võttis aja maha. Esimest veerandaega minna vähem kui paar minutit.
13:22 Hines paari meetri pealt.
11:22 Sergio Llull korvi lähistelt floater.
11:20 Randolph vabaviskejoonelt.
11:18 Anthony Randolphilt 2+1 rünnak.
11:15 Sergio Rodriguezelt esimesed punktid.
9:15 Tavares korvi alt.
9:13 CSKA-le ebaõiglased kaks punkti, Tavares puhastas nagu reeglid lubavad, aga kohtunikud...
7:13 Campazzo kolmene. CSKA peatreener Itoudis võttis aja maha. Üle poole veerandajast kulunud.
Tavares ikka puhastab hästi seda korvialust.
7:10 Fernandez korvi alt.
7:8 CSKA-le taas punktilisa vabaviskejoonelt.
6:8 Rudy Fernandez vabavisetest.
Väga lihtsaid eksimusi on mõlemalt poolt...
6:6 Tänane sünnipäevalaps Will Clyburn sopsab kolmese.
3:6 Campazzo vabavisetest.
3:4 Hackett taas vabaviskejoonel.
1:4 Tavares jälle ülevalt alla.
1:2 Daniel Hackett vabaviskejoonelt 1/2.
Ja mäng läks käima!
0:2 Walter Tavares pealt, Facundo Campazzo andis mammu kätte!
Minut veel ja läheb mänguks!
Kahe meeskonna peale Euroliiga ja selle eelkäija tiitleid 17. Aga CSKA-l on üks halb näitaja minevikust - poolfinaalide võiduprotsent kõigest 40, Realil 66. Aga see ei pruugi täna mitte midagi maksta.
Käib meeskondade tutvustamine. Kõlavaid nimesid asub väljakule lausa ohjeldamatul hulgal.
Kohtumise alguseni napid 10 minutit.
Tere õhtust! Euroliiga Final Fouri teise poolfinaalmängu alguseni aega orienteeruvalt 45 minutit.