VIDEO JA BLOGI | Anadolu Efes on Euroliiga finaalis! Shane Larkinilt rekordiline etteaste

(13)
Shane Larkin vedas Anadolu Efesi Euroliiga finaali
Shane Larkin vedas Anadolu Efesi Euroliiga finaaliFoto: LLUIS GENE, AFP/Scanpix

Korvpalli Euroliigas on kätte jõudnud kõige kaalukamate mängude aeg. Hispaanias, Vitoria-Gasteizis 15 700 istekohaga Fernando Buesa Arenal mängitakse finaalneliku turniir. Delfi vahendab Final Fouril toimuvat operatiivselt tekstipõhise otseblogi vahendusel.

Päeva varasemas poolfinaalis alistas Istanbuli Anadolu Efes kuulsa linnarivaali Fenerbahce 92:73.

Mängu sangariks kerkis Anadolu Efesi tagamees Shane Larkin, kes viskas 30 punkti, andis 7 korvisöötu ja võttis 7 lauapalli. Visked väljakult 9/14. Tema kasulikkuse näitaja PIR oli 43, mis märgib Euroliiga Final Fouride rekordit.

Larkini kõrval tegi suurepärase mängu ka mullune Kaunase Žalgirise mees Vasilije Micic. Serblase arvele kogunes 25 punkti, visked väljakult 10/15. Kaksikduublile oli lähedal Bryant Dunston - 9 punkti ja 10 lauapalli.

Mäng läks Anadolu Efesi kätte alates teisest veerandajast. Kahekohaliseks kärises vahe kolmandal veerandajal, mäng oli lõplikult tehtud umbes neli-viis minutit enne lõppu.

Fenerbahce resultatiivseim oli 14 punktiga Jan Vesely.

Esimese poolfinaali otseblogi:

Euroliiga Final Four: Fenerbahce - Anadolu Efes
Anadolu Efes on Euroliiga finaalis! Seljavõit numbritega 92:73.
71:89 Larkin vabaviskejoonelt 2/2. Ameeriklane sai puhkama, 30 punkti koos.
71:87 Greenilt kauge kahene.
69:87 Larkin vabaviskejoonelt 1/2.
67:86 Micic võeti pingile ära, tema töö on tehtud. Minna veel alla kahe minuti.
64:84 Micicile punktid lisaks. Ka serblasel juba 23 punkti kirjas.
63:82 Vesely pealt.
Mängida veel 3.26.
61:82 Larkin pani veel ühe kolmese ja Fenerbahce on audis!
Kõik on selge! Anadolu Efes läheb siit finaali.
61:79 Larkin vabaviskejoonelt, tema arvel 24 punkti.
61:77 Micicilt 2+1 rünnak, aga vabavise mööda.
Fenerbahce on täielikus punktipõuas. Neljandal veerandil viie minutiga 4 punkti.
Mängida normaalaega 6.30.
61:75 Sloukas kasvatas punktiarvet.
59:75 Dunston korvi alt, eeltöö Larkinilt.
59:73 Green mõne meetri pealt.
57:73 Micic tegi Kalinici vastu ära ja Obradovic on sunnitud aja maha võtma.
57:71 Micicilt kolmene. Kas hakkab võitja juba selgeks saama?
Neljas veerandaeg algas!
Veerandaeg lõppes Anadolu Efesi eduseisul 68:57.
57:68 Fenerbahcele ka vahepeal punkte, vabaviskejoonelt.
55:68 Larkin tegi kiirusega Mellile ära.
Obradovic võttis aja maha. Veerandaega minna alla kahe minuti.
55:66 Dunston sopsas vabaviskejoonelt seekord mõlemal korral.
55:64 Dunston vabaviskejoonelt 1/2.
55:62 Andersonilt kolmene, tema esituses täna kaugvisked 3/4.
55:59 Vesely keskpositsioonilt.
53:59 Larkin näitas Veselyle kiireid jalgu, ameeriklasel 20 punkti koos.
Tükk aega vaadati nüüd videost Micici eksimust, kas oli tavaline või ebasportlik viga.
53:57 Dixon lähiviskest.
Aeg maha, veerandaja lõpuni neli ja pool minutit.
51:57 Vesely korvi alt.
49:57 Micicilt kolmene.
49:54 Micicilt läbiminek.
49:52 Melli keskpositsioonilt.
47:52 Kalinicilt kolmene.
44:52 Larkin pani veel ühe kolmese! Hullab!!!!
44:49 Melli ja Larkin suutsid skoori teha.
Kusjuures kohtunikud kohendasid poolajaseisu, Fenerbahcele leiti kusagilt punkt juurde. Õiged poolaja numbrid 45:40 Anadolu Efesile.
42:47 Vesely kauge kahene.
40:47 Larkin poeb imeliselt korvi alla ja viskab ära.
Kohe algab teine poolaeg.
Lauavõitlus Anadolu Efesile 22-14, ründelauad 7-3. Pallikaotusi Anadolu Efesil rohkem 4-2.
Fenerbahcel on 7 punktiga resultatiivseim Eric Green.
Esimese poolaja järel on 11 punktiga üleplatsimees Shane Larkin. Tema kaugvisked 3/4. Lisaks kirjas veel 6 lauapalli ja 3 korvisöötu.
39:45 Guduric vabaviskejoonelt 2/2.
Moerman pääses veel oma väljakupoolet viskama, aga mööda. Poolaeg läbi, Anadolu Efes peal 45:39.
Ergin Ataman võttis kaks minutit korraga. Anadolu Efesil võib veel tekkida võimalus, sest 2,8 sekundit mängida.
Loetud sekundid mängida, Guduricil vabavisked.
38:45 Andersonilt veaga kolmene, 3+1 rünnak. Eeltöö tegi Larkin.
38:41 Dunston vabaviskejoonelt 1/2.
38:40 Vesely lähiviskest.
36:40 Veselylt kahene.
Poolaja lõpuni minna 1.57.
34:40 Motum kiirest. Fenerbahce kasutab teist mõtteaega.
30:33 Motum vabaviskejoonelt 1/2.
30:32 Mahmutoglu keskpositsioonilt üle Larkini käe.
Vähem kui 5 minutit poolaja lõpuni.
28:32 Melih Mahmutoglu ja Brock Motum vahetasid kolmeseid.
25:29 Sloukaselt nulli otsast kolmene.
22:29 Micic pani kõhklematult sisse kolmese. Serblaselt 7 punkti järjest. Obradovic võttis aja maha.
22:26 Micic keskpositsioonilt.
22:24 Micic keerutas väga osavalt Melli üle.
22:22 James Andersonilt kolmene.
22:19 Nikola Kalinic vabaviskejoonelt.
Teine veerandaeg kohe algab.
20:19 Sloukase kolmene pani veerandajale punkti. Fenerbahce napilt peal.
17:19 Moerman korvi alt. Hea sööt Tibor Pleissilt.
Algas veerandaja viimane minut.
17:17 Moerman tabas Melli vastu väga keerulise viske.
17:15 Vesely vabaviskejoonelt 1/2.
16:15 Green keskpositsioonilt üle Larkini käe.
14:15 Guduric sai sisse esimese viske väljakult.
Aeg maha võetud, kohtumise algusest kulunud 6.10.
12:15 Beaubois ja Green läbiminekust.
10:13 Marko Guduric vabavisetest.
Jan Vesely on väljakul. Tšehh mängib!
8:13 Vasilije Micic keskpositsioonilt.
Väga uhkelt on mäng alanud, raskeid viskeid sisse pannud. Larkini kolmest kontrollivad kohtunikud, aga jääb kolmeseks.
8:11 Nicolo Melli kolmene, 8-meetri pealt.
5:11 Larkin poolkiirest kolmesele ja sisse!
5:8 Shane Larkin sopsas samuti kaugelt.
5:5 Adrien Moerman vastab samuti kolmesega. Poolkiirest.
5:2 Eric Greenilt kolmene.
2:2 Bryan Dunston korvi alt.
2:0 Bobby Dixon avab skoori.
Kohtumine algas!
Mängu alguseni loetud minutid.
Tere õhtust korvpallisõbrad! Euroliigas on käes kuumad hetked. Täna mängitakse Vitoria Baskonia kodusaalis Final Fouri kaks poolfinaali. Kõigepealt lähevad vastamisi Istanbuli suurklubid Fenerbahce ning Anadolu Efes.

Eelinfo:

Poolfinaalide eelse pressikonverentsi kokkuvõte, sõna saavad kõik neli peatreenerit:

Tänases varasemas poolfinaalis, Eesti aja järgi algusega kell 19.00, lähevad kokku kaks Istanbuli meeskonda, põhiturniiri võitja Fenerbahce ja esmakordselt nii kõrgele küündinud Anadolu Efes.

Fenerbahcele on see viies järjestikune Euroliiga Final Four. Võitnud on nad korra, 2017. aastal. Fenerbahce peatreener Željko Obradović jahib kümnendat Euroliiga võidutrofeed. Pretsedenditu. Küll on meeskonnal sel korral probleeme koosseisuga. Vigastustega jäävad Final Fourilt eemale Joffrey Lauvergne ja Luigi Datome, küsimärgi all on Jan Vesely ja Nikola Kalinici osalemine.

Anadolu Efes on teinud Ergin Atamani käe all lausa uskumatu ümbersünni. Mullu lõpetati Euroliiga põhiturniir viimasel kohal (7-23). Praktiliselt kõik mängijad saadeti laiali ja uus kooslus jõudis Final Fouri. Seda ei juhtu just ülemäära tihti.

Fenerbahce ja Anadolu Efes on käesoleval hooajal erinevate liigade raames kohtunud juba kuus korda. Euroliiga põhiturniiril jäid mängud 1-1.

*******

Hilisemas poolfinaalis, Eesti aja järgi algusega kell 22.00, kohtuvad Moskva CSKA ja Madridi Real. Euroopa klubikorvpalli gigandid olid ka mullu omavahel vastamisi poolfinaalis ja siis jäi peale hispaanlaste tahtmine.

CSKA on olnud pööraselt edukas - viimase 17 aasta jooksul 16 Euroliiga Final Fouri! Real mängib Pablo Laso käe all finaalnelikus kuuendat korda viimase kaheksa aasta jooksul. Pole samuti midagi häbeneda! Mõlemad klubid on säilitanud eelmise aasta tuumiku, tervelt 20 mängijat kahe tiimi peale olid osalised ka mullusel Final Fouril. Üksteist tuntakse läbi ja lõhki. Real on tiitlikaitsja.

Eelmise aasta poolfinaali meenutus: CSKA - Real