Nimelt oli Maccabil enne kohtumist alagrupis kirjas 3 võitu, Darussafakal aga neli. Et edasipääsu püüda, pidanuks Maccabi võitma eilse mängu vähemalt 11 punktiga (esimene omavaheline kohtumine oli lõppenud Darussafaka 74:63 võiduga - seega oleks võrdsete võitude arvu korral hakatud vaatama omavahelisi mänge - toim.)

Ligi poolteist minutit enne lõppu tõi kodumeeskond Darussafaka aga tabloole 65:65 viiginumbrid ja sellelt seisult mõistis Iisraeli klubi, et minuti ja 23 sekundiga neil 11 punkti visata ei õnnestu. Seega hakatigi aega viivitama ja meelega viskeid mööda panema.

Kodumeeskond jagas selle plaani aga kiirelt lahti ja peagi hakati Darussafaka poolt kasvõi kaotuse hinnaga lisaaega vältima. Lõpuks see ka õnnestus ja kuigi Maccabi 70:66 võidu võttis, siis edasipääsust pidid nad suu puhtaks pühkima.

Kuidas korvpalliajaloo ühed kõige kummalisemad lõpuminutid välja nägid, vaata juba allolevast videost.