VIDEO | Gran Canaria jäi Tel Avivis laviini alla, algviisikusse kuulunud Vene kahvatu


Gran Canaria Herbalife aru pidamas
Gran Canaria Herbalife aru pidamasFoto: Madis Veltman

Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria Herbalife pidas Euroliigas hooaja eelviimase mängu. Põhiturniiri 29. voorus kohtuti võõrsil Tel Avivi Maccabiga ja kaotati suurelt 55:90.

Maccabi mängijad olid algusest peale tahtmist täis, kuna Iisraeli klubi võitleb pääsu eest play-off'i. Hetkel ollakse napilt joone all, aga lootus veel elab.

Maccabi võitis juba avaveerandi suurelt 21:9, poolajaks oldi peal 48:30. Ka mängu teine pool jätkus samas rütmis. Siim-Sander Vene alustas algviisikus ja mängis kokku 15 minutit. Oli üsna nähtamatu. Tema arvee jäi kaks punkti (visked väljakult 1/2) ja üks lauapall.

Maccabi tulemuslikum oli 20 punkti ja 6 lauapalliga Alex Tyus, Gran Canarial jõudis ainsana kahekohalise punktisummani 11 punkti toonud DJ Strawberry. Gran Canaria peatreener Pedro Martinez mängitas ka 17-aastast Senegali keskmängijat Khalifa Diopi ja 18-aastast Poola keskmängijat Aleksander Balcerowskit.

Maccabi (14-15) jagab võiduprotsendilt 9.-10. kohta Milano Armaniga, Gran Canaria (8-21) on tabelis 14nes ehk tagantpoolt kolmas.********

Gran Canarial oli vigastuste tõttu puudu terve rida mängijaid - Eulis Baez (säärelihas), Anzejs Pasecniks (jalg), Luke Fischer (õlg), Xavi Rabaseda (põlv) ja Kim Tillie (põlv).

Seotud lood:

Esimese omavahelise mängu 16. novembril Gran Canarial Hispaania klubi võitis 84:78. Baez tegi 16 punkti ja 10 lauapalliga kaksikduubli.

Teised tänased mängud:

Panathinaikos - Madridi Real 73:74
Milano Armani - Fenerbahce 90:104 (Fenerbahce tagas põhiturniiri võidu)
Barcelona - Buducnost 95:83