Venemaa korvpalliäss Aleksei Šved lükkas tagasi neli NBA pakkumist, sest pakutud palk oli liiga väike

 (15)
Aleksei Šved (palliga).
Aleksei Šved (palliga).Foto: Evgeny Biyatov, Sputnik/Scanpix

Moskva oblasti Himki tagamängijale Aleksei Švedile oli suvel pakkumise teinud neli erinevat NBA klubi, aga mees otsustas jätkata mängimist Venemaal.

"Igal aastal näitavad NBA klubid Švedi vastu huvi üles," vahendas Eurohoops Švedi agendi sõnu. "Tänavu tegid talle pakkumise New Orleans Pelicans, Memphis Grizzlies, Minnesota Timberwolves ja Phoenix Suns. Parima tehinguga oleks saanud palka 4 miljonit dollarit aastas, aga me polnud sellest huvitatud."

"Šved on juba tõestanud end NBA-s," lisas tema agent. "Tema palk peaks olema kaks korda suurem, kui siiamaani on pakutud."

Aleksei Šved mängis NBA-s aastatel 2012-2015. Selle aja jooksul esindas ta nelja erinevat klubi - Minnesota Timberwolves, Philadelphia 76ers, Houston Rockets, New York Knicks. Kokku mängis ta NBA-s 182 kohtumist ja viskas keskmiselt 7,4 punkti mängus.

Alates 2015. aastast on Šved pallinud Moskva oblasti Himki ridades. Mullu oli ta Euroliiga hooaja resultatiivseim mängija, kui viskas keskmiselt 21,8 punkti mängus. Euroliigas jõudis Himki veerandfinaali, kus jäädi mängudega 1:3 alla Moskva CSKA-le.