TABEL | Kaunase Žalgiris saavutab Euroliigas edu eelarvega, mis on tippudest kolm-neli korda väiksem. Kuhu asetuks Kalev/Cramo?

 (15)
TABEL | Kaunase Žalgiris saavutab Euroliigas edu eelarvega, mis on tippudest kolm-neli korda väiksem. Kuhu asetuks Kalev/Cramo?
Žalgirise peatreener Šarunas Jasikevicius on tulemusi teinud konkurentidest oluliselt väiksema eelarvegaFoto: Aleksei Filippov, Sputnik/Scanpix

Prantsuse väljaanne Basket Le Mag avaldas tänavuse hooaja Euroliiga klubide eelarved ning palgafondi. Ei ole just eriline üllatus, et paljude eestlaste lemmik Kaunase Žalgiris on selles tabelis tagumises otsas.

Žalgirise eelarveks on prantslaste andmetel sel hooajal 10,7 miljonit eurot, millest esindusmeeskonna palgafond moodustab 7,4 miljonit. Nende näitajatega paiknetakse Euroliiga 16 meeeskonna seas kindlalt alles 13. kohal. Tuletame meelde, et kevadises play-offis tuli Žalgiris võimsa hooaja krooniks lausa kolmandale kohale!

Mõlemas kategoorias on kindlal esikohal valitsev tšempion Madridi Real, kes toimetab 42 miljoni euro suuruse eelarvega, millest palkadeks läheb 31 miljonit. Teisel kohal on Barcelona (näitajad vastavalt 36 miljonit ja 27 miljonit), kolmas on Moskva CSKA (36 miljonit, 18 miljonit).

Kõige väiksema eelarvega klubi on Euroliigas Podgorica Buducnost, mille eelarve on 5,8 miljonit, palkadeks sellest 3,5 miljonit.

Seotud lood:

Võrdluseks: Eesti meisterklubi Kalev/Cramo eelarve peaks sel hooajal jääma umbes 1,4 miljoni euro juurde.