Panathinaikose omaniku suuvärk tõmbas uuesti häda kaela


Panathinaikose mängijad lahkuvad väljakult
Panathinaikose mängijad lahkuvad väljakultFoto: Christian Kolbert, imago/kolbert-press

Ateena Panathinaikose ettearvamatu suuvärgiga omanik Dimitris Giannakopoulos sattus taas pahuksisse Euroliigas aktsepteeritud käitumistavadega.

Pärast Panathinaikose ja Olympiakose vastasseisu Euroliiga põhiturniiri kuuendas voorus valas Giannakapoulos ebatsensuursete väljenditega üle kohtunikebrigaadi. Vahejuhtum jõudis ajakirjandusse ja kahjustas Euroliiga mainet, leidis liiga juurde loodud sõltumatu distsiplinaarkomitee. Kreekasele määrati 30 000 eurot suurune rahaline karistus.

Lisaks otsustati taas jõustada vahepeal külmutatud varasemad karistused. Tänavu aprillis aset leidnud intsidentide tõttu määrati Giannakopoulosele kokku 410 000 euro suurune rahaline nõue, mis oktoobris külmutati. Nüüd on nõue uuesti üleval ja kokku juba summas 440 000 eurot.

Koduse rivaali Olympiakosega mäng tõi trahvid kaela ka Panathinaikose klubile. Laseritega vastaste häirimise eest saadi 2500 eurot ja platsi ääres istunud pealtvaatajate lubamatu käitumise eest veel 3500 eurot trahvi. Võrreldes omanikule määratud karistustega on see siiski kommiraha.

Panathinaikos sealjuures alistas Olympiakose 93:80.