Kristjan Kangur: tahaksime edasipääsu ära kindlustada

 (6)
Kristjan Kangur
foto: Siena Montepaschi Facebook

Viimastel aastatel Eesti parimaks korvpalluriks valitud Kristjan Kanguri koduklubi Siena Montepaschi peab homme õhtul järjekordse Euroliiga kohtumise. Meeskond võõrustab alagrupi liidrit Málaga Unicajat, kellele võõrsil lisaajal kahe punktiga alla jäädi.

Juhul kui Hispaania klubi üle mängitakse ning Chalon-sur-Saône Élan ei suuda täna õhtul võõrsil alistada Tel Avivi Maccabit, tagab Siena endale alagrupist edasipääsu 16 parema sekka. „Võimalused on head. Võõrsil mängides näitasime, et oleme suutelised nendega mängima,“ rääkis Kangur. „Olen võistkonna suhtes enesekindel. Nüüd on oluline, kuidas võistkonnana mängime ja kuidas suudame ennast kokku võtta,“ lisas ta.

Juhul kui Unicajat võita ei õnnestu või suudab Élan võõrsil üllatada Maccabit, on Sienal edasipääs võimalik kindlustada järgmises voorus, kui võõrsil mängitakse just Élaniga. „Pigem tuleks edasipääs ikka praegu ära kindlustada. Neil on küll kaks võitu, aga ei saa öelda, et nad oleksid peksupoisid – nad on kõigile kõva lahingu andnud,“ lausus Kangur.

Omaette küsimus on homses mängus seegi, kas eestlane suudab säilitada oma liidripositsiooni kategoorias täpseima käega kaugviskaja. Seni on Kangur sopsanud 23 kaugviskest koguni 15.

Pikemat intervjuud Kristjan Kanguriga saab lugeda juba homsest Eesti Päevalehest.