Kreeka tippklubi omanik: miks peaksin mängijatele maksma 80% palgast, kui nad töötavad ainult 65% jagu?


Kreeka tippklubi omanik: miks peaksin mängijatele maksma 80% palgast, kui nad töötavad ainult 65% jagu?
Dimitrios GiannakopoulisFoto: Georgia Panagopoulou, EPA/Scanpix

Otsekoheste väljaütlemiste poolest tuntud Euroliiga tippklubi Ateena Panathinaikose omanik Dimitrios Giannakopoulos ei ole nõus kokkuleppega, mille kohaselt peaksid mängijad saama hooaja pooleli jäämise korral klubidelt kätte 80% esialgsest palgast.

Korvpalliliiga juhid jõudsid Euroliiga mängijate ühendusega (ELPA) vastavale kokkuleppele 23. aprillil toimunud videokonverentsil. Panathinaikose omanik Giannakopoulos otsust heaks ei kiida. "Oodata mängijatelt abi? Hea nali. Nad küsivad 80% oma palgast, kuid on töötanud ainult 65% jagu. Eks näeme, kes naerab viimasena," vahendas Eurohoops kreeklase sõnu.

Samal koosolekul otsustati, et juhul, kui hooaeg õnnestub ikkagi lõpuni mängida, saavad mängijad kätte 85% ettenähtud teenistusest. Viimaste teadete kohaselt võtavad juhid nii Euroliiga kui EuroCupi hooaja jätkamise või lõpetamise osas otsuse vastu 24. mail.

EuroCupi sarjas on selgunud kõik veerandfinalistid. Euroliigas on veel enne play-off kohtumisi vaja põhiturniiril ära pidada kuus mänguvooru.