Koroonaviiruse tõttu võib ära jääda ka Kaunase Žalgirise kodumäng

 (3)
Korvpall Kaunase Žalgiris vs Vitoria Baskonia
Kaunase Žalgirise äära Edgaras Ulanovas (palliga).Foto: Jaanus Lensment

Leedu ametnikud kaaluvad reedel peetava Kaunase Žalgirise ja Milano Olimpia vahel peetava korvpalli Euroliiga mängu edasi lükkamist.

Milano lähedal on viimastel päevadel olnud ulatuslik koroonaviiruse puhang. Et tegu on ülimalt nakkava viirusega ja kõigil selle kandjatel pole haigestumise tunnuseid näha, kardavad leedulased, et Milano korvpallivõistkonna lennuk võib viiruse tuua ka Baltimaade regiooni.

"Viimane sõna on Leedu eriolukordade komisjonil," kirjutas korvpalliajakirjanik Donatas Urbonas Twitteris.

Urbonas lisas Žalgirise pressiteatele viidates, et praeguse seisuga on suurem tõenäosus, et mäng siiski toimub. Milano Olimpia esindajate sõnul pole neil mingeid piiranguid Milanost lahkumiseks.

Olukorda hakkab arutama ka Euroliiga juhtkond.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!