Kaunase Žalgiris on alustanud uue peatreeneri osas läbirääkimisi

 (2)
Kaunase Žalgiris on alustanud uue peatreeneri osas läbirääkimisi
Martin SchillerTilo Wiedensohler via www.imago-images.de

Tunnustatud Leedu korvpalliajakirjaniku Donatas Urbonase andmetel on Kaunase Žalgiris alustanud uue peatreeneri osas kandidaatidega läbirääkimisi. Klubi esimeseks eelistuseks on austerlane Martin Schiller.

38-aastane austerlane töötab NBA tütarliiga G-League'i klubi Salt Lake City Starsi peatreenerina. Alates 2017. aastast Salt Lake'i võistkonda juhtiv Schiller valiti lõppenud hooajal G-League'i aasta parimaks treeneriks. Varasemalt on Schiller tegutsenud Austria ning Saksamaa kõrgliigaklubide abitreenerina. Lisaks on ta alates 2015. aastast olnud Saksamaa koondise abitreener.

Kui Žalgirisel peaks aga Schilleriga läbirääkimised liiva jooksma, on Leedu hiiu järgmiseks sihtmärgiks türklane Ertugrul Erdogan (51). Erdogan on viimased hooajad tegutsenud Istanbuli Galatasaray peatreeneriga.

Lisaks Schillerile ja Erdoganile on Žalgirist seostatud veel hispaanlaste Joan Plaza (56) ja Alex Mumbru (41) ning soomlase Tuomas Iisaloga (37).

Viimased neli ja pool hooaega Žalgirist juhendanud Šarunas Jasikevicius siirdus uutele jahimaadele Barcelonasse. Hispaania hiiuga sõlmis leedulane lepingu kolmeks aastaks.