Eurocupi võitja selgitatakse aprilli lõpus välja kahe mängu summas, nii nagu ka eelevates ringides. Esimene mäng peaks toimuma 24. aprillil Las Palmases, teine 29. aprillil Moskva külje all. Olgu lisatud, et Gran Canaria püstitas 21 võiduga 22-st kohtumisest Eurocupi rekordi.

Himki vs Banvit (+3)

Ses paaris selgus finalist üllatavalt tasavägise heitluse järel. Banvit oli pooleldi läbi ime kodus ühe punktiga võitnud, Moskvas aga võis eeldada Himki suuremat üleolekut. Ometi alustas just Türgi klubi kohtumist 9:2 eduga ning pani Himki ennast pea kogu kohtumise jooksul end ebamugavalt tundma. Üldiselt: Himki ei mänginud eile oma parimat mängu.

Siiski hakkas Himki teisel veerandil mängu dikteerima ning kolmandal juhiti korraks juba 58:45. Kuid veerandi lõpuks oli seis Himkile 65:60. Lisaks, viimase minuti hakul läks Himki Tyrese Rice’i kolmesest ette 91:79, kuid Banvit suutis korraldada veel 8-0 spurdi, seda suuresti tänu Sammy Mejiale, kuid mänguaeg lõppes ennem otsa, kui Himkit oleks tabanud suurem katastroof.

10 sekundit enne lõppu tabas Rice mõlemad otsustavad vabavisked ning kokkuvõttes +3 viis Himki finaali ning Euroliiga unistusele lähemale. „Mängida tuleb 40 minutit, mitte 39,“ rõhutas Himki loots Rimas Kurtinaitis, kes lisas, et vigastustest peavad finaaliks päris korda saama Petteri Koponen, Marko Popovic ja Tyler Honeycutt (viimane eile ei osalenudki).

Himki võitis laua 40-29, pallikaotused samas 15-10, kolmeseid tabas Banvit paremini – 23/13 Himki 23/11 vastu. Tyrese Rice tõi Himki kasuks 28+4rs, Sergei Monja 14+3+5 (3p 6/4), Paul Davis 16+6+4, James Augustine 8+9+3; Banviti poolel Sammy Mejia 25+5+3, Vladimir Veremejenko 15+5+3, Chuck Davis 14+5+5 ja Earl Rowland 11+2+4.

Gran Canaria vs Uniks (+15)

Võitnud Kaasanis 13 punktiga, polnud Las Palmase kogukonna tiimil kodus vaja muud, kui teine poolfinaal väärikalt ära vormistada. Võitlust oli, kuid Gran Canaria hoidis stsenaariumit oma käpa all. 8000+ fänni said mis tahtsid.

Gran Canaria võitis laua 37-29. Uniksit vedas sedakorda alt tabavus eemalt – 18/4. „Mängisime kaitses täna paremini ja võitlesime hästi, aga Gran Canaria vastu sellest ei piisa. Nad avaldasid tagaliinile meeletut pressi ning kasutasid meie nõrkuse ära, teades, et puudu on liiati Keith Langford ja Anton Ponkrašov. Jah, mängisime täna paremini, aga esimene mäng otsustas kõik ära,“ ütles Uniksi peatreener Jevgeni Pašutin.

Levon Kendall tõi võitjate poolel 17+6lp, Kyle Kuric 12, Eulis Baez 12+11+3, Albert Oliver 11p; Uniksi poolel James White 20 p, D’or Ficher 17+6lp, Curtis Jerrells 13p, Sergei Bõkov 12+4+5. Rolands Freimanis sai mänguaega pisut üle 10 minuti ja tõi 5+2lp, tabades ühe kolmese ja kaks vabaviset.