Jasikevicius: FIBA poolt korraldatud turniiril mängimine oleks nagu ajas 20 aastat tagasi minemine

 (7)
Siim-Sander Vene koduklubi Kaunase Žalgiris lõpetas täna Euroliiga hooaja. Vahegrupiturniiri viimases voorus anti Barcelonale koduväljakul kõva lahing, aga mäng lõppes siiski hispaanlaste võiduga 66:59.
Šarunas JasikeviciusFoto: Karli Saul

Endine Leedu tippkorvpallur ning praegune Kaunase Žalgirise peatreener Šarunas Jasikevicius võttis avalikult sõna seoses FIBA plaaniga jätta riigid, mille klubid osalevad ULEB-i korraldatavas Euroliigas või Eurocupil, Euroopa meistrivõistlustelt välja.

"FIBA-l on olnud aastaid võimalus arendada kõige kõrgemal tasemel turniire, kuid kõik see, mida nad tegid, oli väga madalal tasemel. Just tänu Euroliigale hakkasid asjad paremuse suunas liikuma. Kuidas saab FIBA rääkida sportlikest prontsiipidest, kui nad müüvad (korvpalli MM-ile) kõige rumalamal viisil vabapääsmeid," kritiseeris Jasikevicius intervjuus 15min.lt-le.

40-aastane Jasikevicius heidab tuntud ekskorvpalluritele, kes FIBA-ga koostööd on valmis tegema, ette liigset solidaarsust.

"Ma sooviksin, et Euroopa korvpalli suurkujud eesotsas Arvydas Sabonise, Dejan Bodiroga ja Andrei Kirilenkoga avaldaksid oma arvamust agressiivsemalt," leiab Jasikevicius, kes on ühena vähestest FIBA võimumängude osas sõna võtnud.

"FIBA poolt korraldatud turniiril mängimine oleks nagu ajas 20 aastat tagasi minemine," lisas leedulane lõpetuseks.