Itaalia tipptreener vabandas koroonaviiruse alahindamise eest: ma eksisin totaalselt

 (5)
Itaalia tipptreener vabandas koroonaviiruse alahindamise eest: ma eksisin totaalselt
Ettore MessinaFoto: TOMS KALNINS, EPA/Scanpix

Korvpalli Euroliigas palliv Milano Olimpia peatreener Ettore Messina tunnistas, et hindas esialgu koroonaviiruse mõju valesti.

"Ma arvasin, et see on veidi hullem versioon gripist," rääkis 60-aastane itaallane kohaliku uudisteagentuuri Ansa vahendusel. "Ma eksisin totaalselt ja vabandan kõigi ees, kui midagi rumalat rääkisin."

Itaalias on kogu sport pandeemia tõttu märtsi algusest saadik peatatud. Viimaste teadete koheselt kuulutatakse Itaalia meistriliiga hooaeg lähipäevil lõppenuks. Messina ei soovinud seda lähemalt kommenteerida. "Viimasel koosolekul leppisime kokku, et liiga president Umberto Gandini räägib ise otsustest, et klubid ei tekitaks rohkem segadust toimuva osas."

Messina lisas, et Milano mängijad on majanduslikult keerulisel ajal nõustunud ka palgakärpega. "Pallurid ütlesid, et on nõus igasuguse pakkumisega klubi poolt. Nad on mõistvad ja vastutustundlikud poisid."

Itaalia on Euroopas enim koroonaviirusega pihta saanud riik. Viimaste andmete kohaselt on riigis tuvastatud 101 739 nakatunut. Viiruse tõttu on elu jätnud 11 591 inimest, sellest paranenuid on 14 620.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!