Himkil on mäng elu ja surma peale, kas Žalgiris saab takistuseks?

 (1)
Siim-Sander Vene
Siim-Sander VeneFoto: Kaunase Žalgiris

Eesti korvpalluri Siim-Sander Vene koduklubile Kaunase Žalgirisele tuleb reedel külla meeskond, kel on hädasti vaja kehastuda hiigelsuureks teerulliks, et iga hinna eest võit võtta.

Kui Žalgirisel on Euroliigas ammuilma kõik lootused edasipääsuks kustunud, siis Himkil on need veel täiesti olemas. Kolm vooru jääb mängida ja kahele veerandfinaalikohale ihuvad hammast koguni viis tiimi, nende seas ka Himki ning kaotus oleks neile peaaegu surmahoop.

Himki tegi hooaja otsustavate mängude eel tõsise käigu, leedulane Rimas Kurtinaitis lasti ametist lahti, tema asemele palgati montenegrolane Duško Ivanovic, kes olla esimese asjana mängijad pannud kaitses agressiivsemalt rügama.

„Uus luud“ tahab kohe kõik korralikult „pühkima“ panna, seega on Himki hetkel väga tahtmist täis, aga on mõnes mõttes selles üleminekuperioodil ka haavatav, pealegi mängivad nad võõrsil.

Nendevahelist esimest mängu on Žalgirise leeris väga raske meenutada, sest võõrsil saadi koguni 31-punktiline „saun“.

Kas Leedu tippklubi tase ongi niipalju Himkist kehvem ja kas Kalev/Cramost Moskva oblasti klubisse talvel üle läinud Josh Boone saab platsile, seda näeb reedel otseülekandena Viasat Sport Balticust. Kohtumist algusega kell 19.40 kommenteerib Tarmo Paju.