Gran Canaria pallur seljatas kohtus Türgi klubi, arvele laekub kuuekohaline summa


D.J. Strawberry pildil keskel (nr.24)
D.J. Strawberry pildil keskel (nr.24)Foto: Madis Veltman

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene tiimikaaslane Gran Canaria Herbalife'is D.J. Strawberry sai FIBA Arbitraažikohtus võidu Istanbuli Besiktasi meeskonna üle.

Kohtusse mineku tingis töötasu osaline maksmata jätmine ja summad ei olnud väikesed. Ameeriklase palk oli lepingu kohaselt 53 000 USA dollarit kuus ehk umbes 47 000 eurot. Lepingu kestvuseks 10 kuud.

Lisaks palgale erinevad boonused. Näiteks Türgi liiga põhiturniiri esikuuikus lõpetamise puhul oli ette nähtud preemia summas 8625 dollarit (tsirka 7600 eurot) ja Türgi karikavõistlustel poolfinaali jõudmisel samuti 8625 dollarit. Kui meeskond suutis alistada Fenerbahce, Anadolu Efesi või Darüssafaka, siis iga võidu eest 1000 dollarit, jne.

Kohus vaatas asitõendid üle ja otsustas, et Besiktas peab mängijale tasuma 175 000 dollarit, pluss intressid ning tasuma kohtukulud summas 8000 eurot. Enam kui 30 000 dollari suuruse kompensatsiooni saab ka mängija agent Scott Wong Nichols.

FIBA Arbitraaži poolt langetatud otsus edasikaebamisele ei kuulu.

Huvitav, kas D.J. Strawberry on ka Gran Canarias poole miljoni mees? Statistiliste näitajate poolest on tegemist Euroliiga keskmikuga - tegi kaasa 29 mängus, viibis väljakul keskmiselt 21 minutit, viskas 8,6 punkti ja andis 1,9 korvisöötu.