Galatasaray peatreener nõuab Euroliigalt suuremat respekti. "On ilmselge, et meid ei austata!"

 (3)
Galatasaray korvpallimeeskonna peatreener Ergin Ataman
Galatasaray korvpallimeeskonna peatreener Ergin AtamanFoto: Bülent Kilic, AFP/Scanpix

Korvpalli Euroliigas viimati Istanbuli Anadolu Efesile kaotanud Galatasaray meeskonna peatreener Ergin Ataman esines kohtumise järgselt liiga juhtide aadressil karmi kriitikaga. Atamani nägemuses kohtleb liiga klubisid ebavõrdselt ja tema välja toodud argumentide valguses see täpselt nii paistabki.

"Me oleme sel hooajal kolm korda mänginud Türgi klubide vastu ja alati olnud ebavõrdses seisus. Kui meie tuleme mängule pika reisi pealt, siis vastased on eelneva kohtumise pidanud kodukamaral Istanbulis ning saanud sellega märkimisväärse eelise. On ilmselge, et liiga meid ei austa! Ja seda nii mängude graafiku kui kohtunike suhtumise osas. Jah, me pole liiga sponsorid, aga me tahame respekti," põrutas Ataman lagedale kõik, mis kriipiva hingevalu põhjustanud.

Kohtumises Anadolu Efesiga eemaldati Ataman neljandal veerandajal kahe tehnilise veaga mängust. Galatasaray kaotas kohtumise 76:86. "Sellel Itaalia kohtunikul, kes mind eemaldas, oli terve kohtumise vältel väga veider hoiak," kommenteeris treener sapiselt.

Galatasaray on nelja võidu ja 10 kaotusega Euroliigas viimasel kohal.