FOTOD JA VIDEO: 12-punktilise edu maha mänginud Milano alustas play-off`i napi kaotusega

 (70)
Kristjan Kangur
Kristjan KangurFoto: OZAN KOSE, AFP

Kristjan Kangur ja Milano Emporio Armani olid lähedal Euroliiga veerandfinaali avakohtumises võidule, kuid mängisid neljanda veerandaja viimaste minutititega maha 12-punktilise eduseisu ning kaotasid Tel Avivi Maccabi Electrale kodus 99:101.

Milano jaoks keeras mäng halva suunas, kui neljandat veerandaega jäi mängida kaks minutit ja 40 sekundit. Pärast Samardo Samuelsi tabavaid vabaviskeid tõid Ricky Hickman ja Tyrese Rice Maccabi minutiga 7 punkti kaugusele. Seejärel tabas Hickman kaugviske ja Rice lisas kaks vabaviset ning 28 sekundit enne veerandi lõppu oli Milano eduseis kahanenud kolmele punktile.

11 sekundit enne neljanda veerandaja lõppu pani Rice koos veaga palli sisse ja viis Maccabi esimest korda pärast avaveerandit juhtima. Viimasel minutil oli Keith Langfordil vabavisetel võimalus mäng võita, kuid Milano viskekahur tabas ühe viske kahest ja algas lisaaeg.


Rice ja Alex Tyus viisid lisajal Maccabi kohe neljaga ette. Minut enne lõppu viigistas Samuels vabavisetel seisu 93:93, Rice vastas, kuid Curtis Jerrellsi kolmene tõstis Milano taas ette. Seejärel oli neljal korral vabaviskejoonel kindel aga Hickman. Langford vähendas Milano kaotusseisu 11 sekundit enne lõppu 98:99-le, kuid jälle tehti Hickmanile viga ja mees ei eksinud ning tõi Maccabile võidu.
Seotud lood:

Milano võitis avaveerandi 23:19 ja juhtis poolajaks 47:42. Edu kasvatati sisse kolmandal veerandil ja viimasele perioodile mindi 70:58 eduseisus.

Hickmani arvele jäi lõpuks 26 punkti. Rice ja Sofoklis Schortsanitis lisasid 17.

Kristjan Kangur sai mänguaega 18 minutit ning tõi 5 punkti, 5 lauapalli ja tegi 4 viga. Keith Langfordi arvele jäi 18, Samuels lisas 17, Jerrells 15 ja Gani Lawal 14 punkti.

Seeria teine kohtumine peetakse Milanos reede. Finaalturniirile pääsuks on vaja kolme võitu.