Euroopa korvpall peatub. Kalev/Cramo ja teiste Eesti võistkondade mängude saatus on lahtine

 (31)
Kalev/Cramo - Astana
Kalev/Cramo kapten Kristjan Kangur.Foto: Priit Simson

Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA teatas neljapäeva hommikul, et peatab koroonaviiruse leviku tõttu teadmata ajaks kõik rahvusvahelised võistlused. Keskpäeval teatas hooaja peatamisest ka Euroliiga. Mis saab Eesti klubide osalusel peetavatest sarjadest, pole veel teada.

Esialgu otsustas Euroliiga edasi lükata ainult käesoleva nädala kohtumised, aga mõni hetk hiljem muutus mängude pidamise keeld tähtajatuks. Lisaks peatati Euroliiga noorteturniirid ja EuroCupi sari.

FIBA võistluste puhul peetakse Euroopa kontekstis silmas meeste Meistrite liigat ja Europe Cupi ning naiste Euroliigat ja EuroCupi.

Regionaalsed liigad (Eesti-Läti liiga, VTB Ühisliiga jne) ning riikide meistrisarjad langetavad otsused individuaalselt.

Eesti korvpalliliidu peasekretär Keio Kuhi ütles Delfile, et alaliit teeb Eesti-Läti liiga ning noortesarjade osas otsuse täna õhtuks.

Eesti esiklubi BC Kalev/Cramo peab täna kell 19 Kalevi spordihallis Ühisliiga kohtumise Krasnodari Lokomotiv-Kubaniga. See matš toimub ilma publikuta (Loe lähemalt SIIT).