Euroliigast langenud Panathinaikos näitas peatreenerile ust


Euroliigast langenud Panathinaikos näitas peatreenerile ust
Djordjevici enam Panathinaikost juhendamas ei näeFoto: AFP, Scanpix

Eile korvpalli Euroliiga konkurentsist langenud Ateena Panathinaikos teatas, et nad on vallandanud peatreener Aleksandar "Saša" Djordjevici.

48-aastasele serblasele sai saatuslikuks veerandfinaalseeria, kus tema juhendatavad Vitoria Laboral Kutxale mängudega 3-0 kaotasid. Eile jäi Kreeka tiim Laboral Kutxale alla 75:84.

Kui Hispaania klubi pääses seeläbi 8-aastase vaheaja järel Euroliiga Final Fouri'ile, siis Panathinaikos on juba neli aastat järjest just veerandfinaalis konkurentsist langenud. Klubi ajaloos on Panathinaikos Euroliiga võitnud kuus korda.

Mullu suvel Panathinaikose etteotsa määratud Djordjevic saab nüüd täielikult keskenduda Serbia rahvuskoondise juhendamisele, kellega ta veel ka olümpiapiletit lunastada loodab. Kodumaal toimuval kvalifikatsiooniturniiril jahivad serblased Rio piletit Angola, Puerto Rico, Tšehhi, Läti ja Jaapani vastu. Serbia kuulub esmalt kolmesesse alagruppi Angola ja Puerto Ricoga. Brasiiliasse saab sõita selle miniturniiri võitja.

Mängijana on Djordjevic kroonitud kolmekordseks Euroopa meistriks ja ühekordseks maailmameistriks. 1996. aasta Atlanta olümpial tuli ta Jugoslaaviaga hõbedale.