Euroliiga uue hooaja rivistuses mitu üllatusklubi


Korvpalli Euroliiga poolfinaalid
Korvpalli Euroliiga poolfinaalidFoto: ALKIS KONSTANTINIDIS, Reuters/Scanpix

Suuresti on paika saanud korvpalliklubid, kes tuleval hooajal hakkavad mängima Euroliigas. Vakantseid kohti on veel vaid kaks.

16st meeskonnast 11nel on pikaajaline leping ehk nende osalemine on tagatud nii ehk naa. Valitud seltskonda mahuvad - Fenerbahce, Anadolu Efes (mõlemad Türgi), Milano Armani (Itaalia), Moskva CSKA (Venemaa), Barcelona, Madridi Real, Baskonia (kõik Hispaania), Olympiakos, Panathinaikos (mõlemad Kreeka), Tel Avivi Maccabi (Iisrael), Kaunase Žalgiris (Leedu).

EuroCupi võitjana pääses Euroliigasse Istanbuli Darüssafaka. Hispaania liiga parima meeskonnana tagas poolfinaali jõudmisega Euroliiga pääsme Gran Canaria. Ülejäänud Hispaania liiga poolfinalistid on Barcelona, Real ja Baskonia, kellel automaatne pääse olemas. Gran Canaria teeb Euroliigas debüüdi.

Veel ühest debütandist on varasemalt juttu olnud. Montenegro klubi Podgorica Buducnost, kes tuli Aadria (ABA) liiga võitjaks.

Kahele vakantsele kohale on veel viis kandidaati. VTB liigas kandideerivad ühele kohale Peterburi Zenit, Moskva oblasti Himki ja Kaasani Unics ning Saksamaa liigas ühele kohale Müncheni Bayern ja Berliini Alba.