Euroliiga tipptreener pääseb kodumaale valitsuse erilennuga


Zeljko Obradovic
Zeljko ObradovicFoto: imago images/Bernd König/Scanpix

Istanbuli Fenerbahce korvpalliklubi peatreener Zeljko Obradovic ja tema perekond pääsevad kodumaale tagasi Serbia valitsuse korraldatud erilennuga, millega tuuakse Türgist ära sinna jäänud serblasi.

"Toome Zeljko Obradovici ja tema pere Serbiasse tagasi erilennuga," kinnitas Serbia välisminister Ivica Dacic kodumaa meediale. Ta lisas, et paljud Serbia sportlased otsustasid hetkel siiski Türki jääda.

Fenerbahce viis oma mängijate ja meeskonna personali hulgas läbi ka koroonaviiruse testid, sest mitmed liikmed kurtsid haigussümptomite üle. Hetkeseisuga pole ühestki positiivsest proovist veel teada antud.

Türgi korvpalliliiga oli Euroopas üks viimaseid, kus jätkusid mängud veel ka eelmisel nädalal. Hooaja peatamise otsus tehti alles 19. märtsil. Neli päeva enne seda mängis Fenerbahce suletud uste taga Tofasega. Obradovic ütles selle võidumängu järel, et tal on hetkel raske korvpallist rääkida, sest maailmas on palju tähtsamaid teemasid.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!