Euroliiga tegi kummalise algusega avalduse: toetame täielikult kiiruisutajate õigust võistelda seal, kus nad ise tahavad!


Euroliiga tegi kummalise algusega avalduse: toetame täielikult kiiruisutajate õigust võistelda seal, kus nad ise tahavad!
Bogdan Bogdanović Euroliiga karikagaFoto: BULENT KILIC, AFP

Euroopa Komisjon tegi eelmise nädala lõpus spordimaailma jaoks märgilise otsuse: nimelt leiti, et sportlastel, võistkondadel, treeneritel ja kohtunikel on õigus osaleda võistlustel, mis ei toimu alaliidu egiidi all.

Tüli põhjuseks olid kiiruisutajad, kes osalesid võistlustel, mis ei olnud Rahvusvahelise Uisuliidu (ISU) poolt korraldatud ega nende poolt heaks kiidetud. Kuna ISU regulatsioonid nägid sellise käitumise eest sportlastele ette karme karistusi ja piiranguid, pöörduti ISU vastu Euroopa kohtusse ning saadi seal tähtis võit.

Võidu üle rõõmustas avalikult ka korvpalli Euroliiga, kelle jaoks tähendab otsus seda, et Rahvusvaheline Korvpalliliit (FIBA) ei saa Euroliigas või EuroCupil osalevaid meeskondi, kohtunikke ega nende rahvuslikke alaliite enam sanktsioonidega ähvardada.

Mäletatavasti jäi FIBA ähvarduste tõttu eelmisel hooajal ka BC Kalev/Cramol EuroCupi sarjas osalemata - õhus oli variant, et FIBA eemaldab seal osalevate meeskondade riikide rahvuskoondised oma võistlustelt.